| St3fan_2335 a întrebat:

Cum imi antrenez antebratu adica sa fac muschi la antebrat zoa care te ajuta la skanderberg( nu stiu daca asa se scrielaughing.

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

E bine ca antrenezi antebratul da trebuie sa stii un lucru, pentru skandenberg trebuie sa ai triceps umeri spate si pieptwinking si pe astea trebuie sa le antrenezi

| PetreConstanta a răspuns:

Lucreaza intai la incheietura mainii

| Kl0d a răspuns:

Exista un fel de flotari pentru antebrat,. Flexii cu gantere faci biceps si antebrat, uite un site care poti face si cu gantare nu neaparat cu haltare http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-antebrat.html
-Si mai poti sa-ti fibrezi antebratul si sa faci muschi cu flexii de mana,dar oricum doar antebratu separat nu-l poti lucra,decat cu biceps sau pentru flotari si umar, piept, triceps si antebrat, Flotarea pentru antebrat:stai cu mainile apropiate deasupra pieptului dar is cam grele.

| Atlas a răspuns:

In skandenberg la fel de important precum antebratul este si bicepsul. Poti incepe cu un inel de cauciuc pe care il strangi in mana (gasesti la magazine de articole sportive), apoi prin flexia antebratelor cu haltera (cu greutati f mici sau deloc-doar cu bara) cu coatele la un unghi de 90 pe genunchi, la fel cu gantera. Grija mare la incalzire si la greutati, si spor la treaba!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Atlas):

Cu greutati foarte mici o sa faci forta foarte mica

apuca-te de sah