| EdwardEddy a întrebat:

Cum imi dau seama daca sunt ectomorf? Adica am 20 de ani 59 kg si 1.80. Mananc destul de mult dar degeaga. Nu se pune mai nimic pe mine. In viitorul apropiat as vrea sa imi cumpar whey gold 100, nu as prea vrea sa dau banii pe gainare. Ceva sfaturi si sugestii?

Răspuns Câştigător
| AryanQQ a răspuns:

Daca ai 1.80 si 59kg, clar esti ectomorf, mai ales daca mananci mult si nu se pune mai nimic pe tine. Proteinele sunt doar pentru a umple deficitul proteic pe car eil ai din cauza alimentatiei. Daca tu ai o alimentatie corecta nu ai nevoie de ele. Iti recomand in schimb creatina. Si inca ceva, vezi sa ai un program bine pus la punct, la sala. happy