| AlexutzuSilviu a întrebat:

Daca alerg o jumatate de ora pe zi intr-o saptamana cat slabesc?

Răspuns Câştigător
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Pai nu slabesti. intelege ca Alimentatia e mai importanta decat Cardio, si chiar daca ai si o Alimentatie corecta, tot nu vad sa slabesti intr'o saptamana.

| AlexutzuSilviu explică (pentru aLeXaNdru145):

Aaaa...gata frate m-am prins nu slabesti pentru ca o sa pui musculatura.ok boy, multam

| RAY a răspuns (pentru AlexutzuSilviu):

Si cand nu faci nimic slabesti de ce? pai imagineazati o masina ca sa porneasca are nevoie de energie, e organismul uman e o masina dar mai complexa dar e tot o masina, cand faci sport se arde mai multa energie ca cand stai pe loc asta pentru ca suprasoliciti organismul sa necesite mai multa energie, alergatul pe jos este o solutie foarte buna ba da slabeste dar facut dimineata puls un regim alimentar corect

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă ai şi o alimentaţie corectă, atunci slăbeşti cam 200-300 de grame pe zi.

NU consuma grăsimi, prăjeli, pâine, dulciuri, paste făinoase şi băuturi acidulate.

Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată de crudităţi, supă, iaurt degresat, Bake Rolls, o porţie de cartofi fierţi, multe fructe, multe legume.

Bea zilnic 2 L de lichide dar să nu fie acidulate. Apa cu lămâie, apa plată şi limonada sunt foarte bune.

Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri, napolitane şi ciocolată.
Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita, fructe.

NU lua mese la ore târzii.
Trebuie să iei trei mese la ore fixe şi două gustări.

Mult succes!

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Ce musculatura? explica-mi te rog ce ai inteles tu din ce'am zis acolo, daca vrei. big grin

| Anduttziik a răspuns:

Păi nu prea slăbeşti. Nu se slăbeşte într-un timp atât de scurt. Încearcă să ai o alimentaţie cât mai corectă, fără chipsuri, ciocolată, fastfood-uri.winking