| YoOoKrysty a întrebat:

De ceva timp frecventez sala de forta si am o intrebare. Am 15 ani si 60kg. Ca sa iau in greutate considerabil ar trebui sa mananc multi carbohidrati? Vreau sa imi cumpar si ceva suplimente si nu stiu ce. Am cam 5-6 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati. Dextroza ar fi buna ca sa imi maresc doza de carbo?

4 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

La 15 ani nu ai nevoie de suplimente, asta vor toti copii pampalai. Daca mananci cum trebuie nu ai nevoie de suplimentatie, ce alimentatie ai?

| YoOoKrysty explică (pentru SiLaS):

In prim plan voiam sa aflu daca mananc mai multi carbo voi lua in greutate mai mult dar vad ca totul se rezuma la o critica la adresa "copiilor pampalai". Am o alimentatie bogata in proteine si carbo. Fara sa apelez la suplimente de unde ar trebui sa iau surplus de carbo? Sa mananc zahar cu lingura, ca mai tarziu sa dau in diabet?

| SiLaS a răspuns (pentru YoOoKrysty):

Eu te-am intrebat ce alimentatie ai sa imi pot da seama unde este problema.

| s3bycu a răspuns:

Pe blogul meu, am scris un articol care iti va raspunde cu siguranta la toate intrebarile: https://www.cirdeiusebastian.wordpress.com/......arte-rapid Sper sa te ajute. Multa bafta! :)