| mircea41 a întrebat:

Fac atletism si am auzit ca ar fi indicat sa bei suc de portocale, insa nu stiu cat ma ajuta. Voi ce spuneti? Ma ajuta vreun pic sau e doar asa pentru mine sa fie un mic boost de energie?

1 răspuns:
| MihaiDumitru1290 a răspuns:

Orice fruct/leguma este bun pentru organism. Daca ești și sportiv este cu atât mai indicat să obții un aport de vitamine. Sucul de portocale este foarte bun pentru energie, dar nu exagera cu el, schimba mereu fructele pe care le mănânci