| RamCharan11 a întrebat:

Imi puteti da un program pentru a obtine forta, bineinteles fac acasa, nu am timp de sala, de preferat flotari, tractiuni etc. Si daca se poate un produs sa ma ajute in masa musculara si forta.

17 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Sigur, iti spun pe loc :
- timp de 5 minute exersezi shadow clone justsu (minim 2 clone)
- timp de 30 de minute incerci sa iti descoperi bankaiul
- timp de 1h exersezi NEN si REN
- in incheiere, Kamehameha pana iti iese. BAFTA! happy

Răspuns utilizator avertizat
| clomid a răspuns:

Da ce faci copile toata ziua de nu ai timp doua ore la sala? toata lumea stie ca esti mic si firav si tie rusine sa mergi la sala, bineinteles ca faci acasa "muschi" : )) cu sifonieru cu ce *** lucrezi tu spatele acasa?

| RamCharan11 explică (pentru clomid):

Muschi faci si fara sala, doar daca ai ambitie, dar eu am pus doar o intrebare, si nu se face zilnic, copil mic si firav.

| clomid a răspuns (pentru RamCharan11):

Da da muschii se fac si jucand sopron, ambitie sa ai.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Serios... muschii se fac "fara sala, doar sa ai ambitie"...a sta e o ABERATIE de copil MIC, care nu a citit o carte in domeniu IN VIATA LUI.

Muschii se fac:

- cu greutati din ce in ce mai mari ( program bine pus la punct )
- MULTA mancare, chiar 5-6 fripturi pe zi

Fara MULTA MANCARE + greutati din ce in ce mai mari ( NU mai multe repetari ), o sa pui muschi la PASTELE CAILOR.

Mai documenteaza-te... ca de-aia sunt atatea carti si reviste despre fitness.

| RamCharan11 explică (pentru Cosmin86):

Se fac si fara sala, am vazut multi care au facut acasa timp de 1 an, si erau foarte lucrati.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Ce inseamna "foarte lucrati"? Cate discuri leaga de ei cand fac tractiuni?

http://assets.sport.ro/......size14.jpg

Asta inseamna pentru mine "foarte lucrat", cu toate ca sunt multi mai buni ca Uceanu in ziua de azi.

| RamCharan11 explică (pentru Cosmin86):

Depinde si ce program ai, cat mananci, cat dormi, dar si geneticul, am vazut unii se dezvolta destul de repede, fara a lua produse precum "Creatina".

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Forta acasa = aberatie de copii mici

Acasa nu ai ce-ti trebuie, nu poti mari greutatile... acasa o sa faci in principiu exercitii cu corpul tau, deci mereu cu aceeasi greutate.

DAca mai esti si un copil de 16 ani, care mananca ce fac parintii, din nou e dificil, ca nu o sa poti manca 5 fripturi pe zi ( spre exemplu ), daca ai tai nu fac si ei sportul asta.

| RamCharan11 explică (pentru Cosmin86):

Mananc ce pot si cum pot, altii nu au ce manca, eu ma multumesc si cu atat, doar am vrut sa stiu o chestie, nu sa ma contrazic, varul meu, a muncit, a facut acasa, nu neaparat sala, vorba lu' Tata 'Ambitie sa ai'.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Da, si DOAR cu ambitia ramai un firav. Muschii si forta COSTA BANI. Unii baga mii de euro lunar pentru asta.

Desigur, comparativ cu copii mici, devii "puternic", dar atat...

| RamCharan11 explică (pentru Cosmin86):

N-am pus intrebarea asta sa ma cert cu cineva, am vrut doar sa pun o intrebare, mi se pare mai importanta sanatatea, mancarea, locuinta etc. Nu imi trebuie sala sa ma fac 'Hulk', intr-adevar acasa o sa ma dezvolt mai greu, dar atata timp cat muschii mei se dezvolta nu imi trebuie altceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Da, o sa se dezvolte putin si apoi o sa te plafonezi.

Eventual o sa devii un schilod cu patratele, caruia i se vad coastele dar "are patratele" happy

| RamCharan11 explică (pentru Cosmin86):

Explica si mie o chestie, varul meu a muncit, si a facut acasa, de sala s-a apucat mai incolo, acume cat ursu', si era si cand nu facea sala, de mancat, manca ce avea, nu facea pretentii, mancare gatita, parca a luat si creatina.

| RamCharan11 explică (pentru clomid):

Daca imi era rusine, nu mai dadeam nici pe la scoala, mai bine tacea-i din gura.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RamCharan11):

Nu e vorba de "pretentii", e vorba sa-ti asiguri necesarul proteic.

Ce inseamna concret "cat ursu"? Inaltime/greutate, eventual si o poza ai?