| IonutzZz07 a întrebat:

Salut. Imi recomandati niste proteine sa cresc in masa gen sa se vadă rezultate. Fac sala de cateva luni am 17 ani si 64kg si 1.87 si sunt cam slab pentru inaltimea mea. Nu am folosit pana acum

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu recomand proteine trecute prin fabrică ca supliment. Ouă, brânză. carne.

| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi acum?

| Frank51 a răspuns:

Total Protein Blend m-a ajutat pe mine însă fiecare corp și gusturi sunt diferite și doar testând vezi care îți place.

| NisipLaMare a răspuns:

Nu am luat dar nici nu recomand,
Baga oua si carne.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NisipLaMare):

De ce sa nu recomanzi, sunt bune cand ai o perioada in care ti-e greu sa strangi din mancare nutrientii necesari.

| CosmiiiiinN a răspuns:

Incearca aminoacizi, nu suplimente proteice, alea sunt pentru persoanele pe fuga, care sunt la birou si nu au timp de mese, dar tu daca ai 17 ani presupun ca poti sa iti gatesti singur.
Ce iti mai recomand, fereste-te de gainere ca sunt niste tampenii cu mult zahar si indulcitori care nu fac altceva decat sa iti ia banii.

| Ade0mm a răspuns:

Cand faceam sala trageam mult de mine. Antrenament de 3 ore 4 litri de apa si mancam mult doar din cauza efortului fizic fara proteine sau ceva. Totul natural asa cum iti recomand si tie

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ade0mm):

Antrenament de 3 ore e o MEGA-PROSTIE, antrenamentul trebuie sa dureze cam 1 ora (maxim 1 ora jumate), pentru ca dupa 1 ora nivelul de testosteron scade si deja nu mai e productiv.