| mehai a întrebat:

Salut.Pentru definire trebuie consumati mai putini carbohidrati? Sau alimentatia e aceeasi ca la masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mult mai putini carbohidrati, evident

cum sa fie la fel alimentatia? antrenamentul e la fel, alimentatia se schimba RADICAL ( definirea se face din alimentatie )

| mehai explică (pentru Cosmin86):

Crezi ca ar trebui sa evit fructele sau iaurturile inainte de antrenament?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mehai):

Nu, inainte de antrenament ( si imediat dupa ) e momentul cand mananci grasimi si carbohidrati. atat, in restul zilei, la minim.

Inainte de antrenamente merge o friptura cu orez ( inainte cu 2 ore ) si apoi cu 30 de min inainte poti sa bagi 3-4 fructe.

Imediat dupa antrenament, poti manca iar cateva fructe, si la 30-40 de minute dupa, masa post-antrenament ( o sursa de proteine + o sursa de carbohidrati )

3 răspunsuri:
| Cezar2014 a răspuns:

Cred ca mai putini carbohidrati.