| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un culturist cum sunt mai bune ouale : prajite, fierte sau crude?
Si inca ceva : eu mananc 2 oua prajite in unt in fiecare dimineata; este bine?
Am 18 ani.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fierte.

Si nu e bine cum mananci tu, din 2 motive :

- prea multe grasimi
- prin prajire distrugi o mare parte din nutrienti

| Azµre a răspuns:

Încearcă ouă ochiuri românești!
Se dă apă în clocot se pune sare în ea, apoi se sparg ouăle și se aruncă în apă, și se fac la fel ca cele prăjite doar fără prăjeală!

| michelia a răspuns:

Culturist sau nu, nu e bine sa maninci prea multe prajeli. E adevarat ca asa sint mai multe calorii, dar ficatul tau are de suferit pe termen lung.
Alterneaza macar cele fierte cu cele prajite.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

E mult prea mult pentru ficatul tau ceea ce mananci zilnic la micul dejun! colesterolul tau ce spune?
o fi bun la gust dar este otrava curata!
incearca fierte si mai putine!
succes happy

| dulgherunicu a răspuns:

Daca esti culturist trebuie sa fierbi ouale in ulei de motor in 16 cilindri in v si vei fi puternic ca motorul vreo 350cp

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Mai multe crude happy ai grija prea multe oua poti da in hepatita

| gabyS98 a răspuns:

Fierte

| AndrraElena a răspuns:

1.Chiar te preocupa asta?
2. Oua Fierte
3. Nu e bine sa mananci prea multe prajeli din punctul meu de vederewinking

| Gheroghe a răspuns:

Manancale fierte!