| Bisbiavatar12 a întrebat:

Daca fac sport (alerg pe teren mic, flotari, abdomene) imbracat foarte gros, slabesc?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, transpiratul doar te deshidrateaza nu arde grasimile

| 6Anonim9 a răspuns:

Nu e bine sa faci asta. Cum a zis si suntserios, transpiratia deshidrateaza. Aia e o practica pe care o aplica aia care mai au foarte putin ca sa se incadreze intr-un prag de greutate stabilit la o categorie sportiva care tine de kg (lupte in general).
Fa cardio in fiecare zi, alimentatie corespunzatoate si se rezolva in cateva saptamani.

| Bisbiavatar12 explică (pentru 6Anonim9):

Nu stiu care ar fi o alimentatie sanatoasa. Caut de catva timp dar nu gasesc. ma poti ajuta?

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Mananca de 5/6 ori pe zi, 3 mese principale si 2/3 gustari. Renunta la prajeli. Mereu pot fi inlocuite. In loc de cartofi prajiti, pune-i pe o tepsie si baga-i la cuptor. Nu fa snitele, pune carnea pe gratar/grill, acum ai si optiunea unuia electric. Mananca multe legume. Proteinele din legume/fructe sunt mult mai bune decat cele din carne. De asemenea, consuma si branzeturi, lactate. Starea de satietate apare dupa 20 de minute dupa ce ai luat masa, deci senzatia de "nu m-am saturat" te duce in eroare. Ca si gustare poti manca niste fructe, un iaurt, un sandwich sanatos. Renunta la fast-food, si la orice bautura carbogazoasa/carbogazificata, inclusiv la apa. Bea apa plata, e cea mai buna optiune. Mai poti bea ceva sucuri naturale daca chiar simti nevoia sa consumi si alte gusturi, ceaiuri naturiste. Mananca si oua, eu asta mananc aproape in fiecare dimineata. Cantitatile nu le pot preciza, astea depind de fiecare individ. Sper ca te-am lamurit. Daca ai si alte intrebari, te ajut cu placere cu ce pot.winking

| crazypop a răspuns:

Da bineinteles ca slabesti dar pe langa sport trebuie sa ai o alimentatie corespunzatoare, nu e neaparat sa te imbraci foarte gros, poti sa alergi in fiecare zi 30-40 de minute si in timp o sa se vada rezultatele, vointa iti trebuie, nimic altcevawinking

| Al3czG a răspuns:

Cel mai important lucru in a slabi este alimentatia.