| Cristi1001 a întrebat:

Am 1, 81 si 77 kg, fac sala de 2 luni, si as vrea sa-mi cumpar proteine. Mie la fizicul meu, ce-mi trebuie? Concentrat proteic sau gainer? Ma gandeam sa-mi i-au Serious Mass, care este un gainer, dar imi este frica sa nu ajung pe la vreo 90 de kg, sa devin prea gras. Concentrat proteic daca este sa cumpar, mi-as lua Whey Gold, care este de buna calitate. Deci ce mi-ar trebuii? Serious Mass sau Whey Gold? Rog raspunsuri clare, nu abureli. DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primele 3 luni de sala cresti si daca mananci mamaliga toata ziua. Nu strica banii pe suplimente inca ca n-are rost.

| AntrenorFitness a răspuns:

Tie iti trebuie un gainer mai echilibrat, un True mass de la BSN sau Pro complex gainer de la ON.
Acestea ti se potrivesc: tipului tau somatic, obiectivului si inaltimii si greutati tale.
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/BSN-True-Mass/

| MassEffect a răspuns:

Nu ai nevoie de suplimet tu trebuie doar sa ai 5 mese pe zi bogate in proteine si odihna si o sa cresti excelent, eu fac sala de 1 ani si 2 luni si am 41 in brat la un bf de 15% fara nici macar un supliment doar mancare buna si odihna.Alimentati ese cheia nu suplimentele asta trebuie sa inteleaga majoritatea amatorilor de culturism.Bafta.

| DenisHosu98 a răspuns:

Nu cumpara proteine nici dupa 3 ani de sala, dupa ce termini cu sala (adica nu o sa mai faci) o sa te ingresi foarte tare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DenisHosu98):

Cum naiba sa te ingrasi foarte tare de la proteine?

daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?