| Keon a întrebat:

Am 14 ani, 1, 70 m inaltime si 15 kg in plus...Asi vrea sa ma apuc de sala sau inot si nu stiu care este mai buna pentru o slabire rapida.Va rog spuneti-mi ce sa aleg si de ce!

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa mergi la sala pentru ca vei pune si masa musculara doar sa nu exagerezi si sa te fortezi la inceput, eventual poti merge si la o sala de fitness! Ai grija sa nu iei steroizi sau tot felul de prostii.

2 răspunsuri:
| Anonimmus234 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti acele 15 kg si sa te mentii asa, te sfatuiesc sa te apuci de scrima.Dar nu te pripi.
In primul rand, scrima e gratuita si nu incepi direct cu sabia.Incepi cu antrenamente.
Eu, dupa prrimul antrenament am slabit 1 kg. Sper sa alegi scrima.Este cel mai bine pentru tine.Si iti spun asta deoarece am si eu 10 kg in plus.

| Georgemtb a răspuns:

La sala slabesti mai repede, dar n-o lua tare, e posibil sa-ti opresti cresterea, daca vrei sa slabesti foarte tare intr-un timp scurt, cumpara-ti arzatoare de grasimi, dar mai intai uita-te de la ce varsta le poti lua. Oricum trebuie ss bei multa apa deoarece transpiri exagerat de mult.