| Tian44 a întrebat:

Am 14 ani si 11 luni, 72 kg, 1.75 inaltime,fac exercitii in fiecare zi(flotari,tractiuni, abdomene etc).As vrea sa stiu daca merita sa ma apuc de MMA avand in vedere ca nu am mai facut vreun sport care sa implice luptele.

Multumesc!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In mod categoric orice sport e sanatos, eu isi recomand un sac de box si niste manusi, ajuta mult sa stii sa te bati, nu uita ca karatele, box nu incurajeaza violenta si autoapararea

| LimonadaBaa a răspuns (pentru RAY):

Si cum sa invete sa se bata doar cu un sac de box si niste manusi, fara antrenor? Cine-l invata pozitia, cum sa tina garda, cum sa dea cu pumnii si picoarele corect?

| RAY a răspuns (pentru LimonadaBaa):

Eu vorbeam de antrenamant in asta consta si intrebarea omul deja sa apuccat desi banuiesc ca are un profesor

| LimonadaBaa a răspuns (pentru RAY):

"As vrea vrea sa stiu daca merita sa ma apuc de MMA", din asta intelegi tu ca deja s-a apucat? Daca s-ar fi apucat deja, de ce-i mai trebuia sac? Nu se ducea la o sala de MMA unde aveau si saci, si manusi?

| Cosmin86 a răspuns:

De ce faci in fiecare zi, cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

Cel mai bine e 1 grupa / saptamana.

| LimonadaBaa a răspuns:

Merita sa te apuci de orice sport, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat.