| cragex a întrebat:

Am 15 ani si fac sala, vreau sa stiu daca fac bine ceea ce fac la varsta mea, pentru ca din cate am inteles nu este bine sa fac sala la varsta asta deoarece nu am corpul indeajuns de dezvoltat. Vreau sa stiu daca ma afecteaza sau nu cu ceva.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti poate afecta cresterea in inaltime. Asteapta sa termini complet cu procesul de crestere si poti sa te apuci dupa.

| cragex explică (pentru Adry05):

Cu cresterea in inaltime nu ar fi o problema. am deja 1.81, problema ar fi cu oasele/ligamentele/incheieturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic, sunt doar mituri acum invatarea exercitiilor si executia corecta, dupa din experienta inveti.