| ayran a întrebat:

Salut TPU, am inceput de acum o luna sa ridic gantere dar nu am muschi.Stiu ca e prea devreme pentru muschi si trebuie sa mai fac mult efort. Vreau un raspuns de la voi, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| 16gabelu a răspuns:

Nu te forța ridica cât poți. Și ambele gantere sa fie de aceeași greutate mare atentie. Dacă îți faci exercițiile corect, vei vedea rezultate și vei putea mării greutatea ganterelor. Depinde și de ce exerciții faci și câte repetări ai pe fiecare exercițiu. Dacă spui ca ești începător setează ți maximul la 4-5 kg. Și poți face și flotări acasă te ajuta foarte mult. Succes!

1 răspuns:
| Jeiut a răspuns:

Ce poți face ca sa ce