| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Am o intrebare, as vrea sa ma apuc luca viitoare de sala si as vrea sa stiu de la cei care s-au apucat de sala serios cam in cat timp au acumulat masa musculara..Planuiesc sa fac sala pe o perioada indelungata de timp, pentru ca demult mi-am dorit sa fac sala si prin urmare nu as avea un tel anume, de exemplu in 2 3 luni sa se simta diferntele masiv, vreau sa stiu cam in cat timp as acumula masa musculara daca as face destul de des, undeva la 4 zile pe saptamana (as face si mai mult dar ca nu imi permite timpul). Care ar fi diferentele dupa un an de facut sala aproape in fiecare zi.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci și o să vezi.

| Cosmin86 a răspuns:

4 zile pe saptamana e suficient, mai des NU inseamna mai bine, muschii cresc in zilele de odihna.

Cam la 3-4 luni o sa observici mici diferente, dar masa musculara pui cam in 2-3 ani.