| Lukasz a întrebat:

am o problema.
Imi place mult fotbalul si sunt cel mai bun din clasa
dar azi si ora trecuta nu am dat nici un gol
problema este ca am un vitezoman si inca unul foarte bun la driblinguri totusi nu poate sa treaca de mine dar am foarte buni portari in clasa la mine azi de ex:Eram unu la unu cu portarul si am sutat si moi aparat sutul de antrenat ma antrenez in fiecare zii cu mingea dar eu vreau sa stiu niste scheme cum pot sa le fac acum o situatie putin jenanta:Am fost la sala si am pierdut cu 9-0 pentru ca aia erau mai mari cu 2 clase peste noi eu am facut tot ce am putut dar ei nu faceau pase cam bune nici eu ca erau prea rapizi si eu mereu can intru pe teren sau cand stau in poarta stau cu emotii sa nu mai zic cand primesc mingea.
Azi domnul lo intrebat pe ala care e bun Unde lucreaza taicasu si ce vrea sa se faca cand vrea mare si el a raspuns fotbalist si domnul nu a mai zis nimic pe mine mo intrebat in ce an m-am nascut mai este unul bun dar cam face faulturi si pe toti trei ne-o intrebat odata anul nasterii eu as vrea din suflet sa ajung fotbalist.
Intrebarile mele sunt:
1.Credeti ca voi ajunge fotbalist?

2.Cum sa fac niste driblinguri bune.

3.Cum sa nu mai am emotii ca de la emotii inepe sa ma doara si inima.
Va rog din suflet nu radeti de mine si ca am pierdut cu 9-0 laughing
Scuzati ca am scris gresit dar ma cam grabesc.

Răspuns Câştigător
| LanGooP a răspuns:

1. Sa ajungi football-ist, trebuie mult antrenament si un corp care sa reziste mult. Crede-ma, eu sunt cel mai bun din clasa de la mine cu toate ca obosesc cel mai repede. Eu football-ist nu o sa ajung niciodata, exceptand faptul ca as putea deveni portar.

2. Dribling-urile pot ajunge la performanta doar daca incepi sa nu te mai teme ca vei da gres.Pentru asta, trebuie sa incepi cu ceva mic, insa totusi bun pentru a trece de cineva care este mai slab decat tine. Daca vrei, te poti antrena cu un prieten pentru ca dribling-urile sa fie mai bune. Insa tot ce conteaza este curajul de a nu mai da gres cand driblezi pe cineva happy

3. Emotiile vin din cauza ca te temi ca o sa fii ridiculizat de cineva mai mare.Dar nu trebuie sa te dai batut. Fii serios, astfel incat sa pari ca stii ce faci si nu te vei incurca.Trebuie sa fii decis cand faci o miscare si sa nu te dai batut cand pierzi. Astfel vei ajunge la castig.

Sper ca te-am ajutat happy

| Lukasz explică (pentru LanGooP):

Mersi mult domnu de la anul ma ia la antrenamente happy

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Clar ajungi fotbalist... la cum scrii nu e nicio indoiala.

| Lukasz explică (pentru suntserios):

Stiu ca nu scriu bine ca am tastatura proasta si ma si grabeam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate de emoti nu avem cum sa te ajutam doar trebuie tu sa ai mai multa incredere in tine. Daca vrei sa ajungi fotbalist ridicate singur, du-te la cubluri nu sta numai in scoala, depinde doar de tine daca chiar vrei sa ajungi ceva incearca pana mori. Iar dribling-uri poti invata de pe net foarte usor cauta pe youtube sunt tot felul de canale care te ajuta.
https://www.youtube.com/user/STRskillSchool
https://www.youtube.com/user/Soccershowdown2007
Bafta!

| LanGooP a răspuns (pentru anonim_4396):

Emotiile se pot trata baiete, insa iti trebuie incredere in cel ce te ajuta

| TheWalker11 a răspuns:

1.
Numai tu stii daca vei ajunge fotbalist.Chiar daca vei deveni cel mai bun din clasa, scoala s.a.m.d tu tot timpul trebuie sa iti doresti sa fii mai bun decat esti (tine minte asta). Pentru asta trebuie sa te antrenezi mult...happy Ca sa poti sa ai sanse ca mai mari sa devii fotbalist ar fi preferabil sa te duci si sa te antrenezi la un club de fotbal( depinde si in ce oras stai)
2. Driblingurile le poti invata la antrenamente daca te duci la un club de fotbal. daca nu poti gasi multe driblinguri pentru incepatori pe Youtube happy. Eu cand ma uit la driblinguri pe net schitez pasii pe un caiet iar dupa aia incerc sa le pun in aplicare.
3.
Eu cand am emotii ( si eu am emotii de multe ori )ma gandesc ca sunt cel mai bun de pe teren si ca pot sa intrec pe oricine si imi trec emotiile de obicei.
Ap si daca vrei sa devii fotbalist trebuie sa ai si un fizic dezvoltat, incearca sa faci in fiecare seara genoflexiuni/gambe ( cele mai importante pentru. un fotbalist) flotari, abdomene. Si incearca sa ai o alimentatie de sportivwinking.
Sper ca te-am ajutat macar un pic. Bafta! big grin

| Lukasz explică (pentru TheWalker11):

Nu stiu nici un club de fotbal prin apropiere eu sunt din Suceava, Gramesti.

| TheWalker11 a răspuns (pentru Lukasz):

Nici eu nu am de unde sa stiu dar te sfatuiesc sa iti iei mingea si sa faci ce ti-am zis eu mai sus si sa iti aduni si prietenii si sa te duci sa joci fotbal mai des.

| Lukasz explică (pentru TheWalker11):

Asta si fac happy

| diannna38 a răspuns:

Intra aici si invata niste scheme de Fotbal si sa jonglezi cu mingea:https://www.youtube.com/user/invatafreestyle. Pe mine foarte mult m-a ajutat eram ultimul din clasa la fotbal si acum sunt pe postul de atacant la echipa scolii. Sper ca te-am ajutat si mult noroc in Fotbal

| Mario502 a răspuns:

1. Sa ajungi football-ist, trebuie mult antrenament si un corp care sa reziste mult. Crede-ma, eu sunt cel mai bun din clasa de la mine cu toate ca obosesc cel mai repede. Eu football-ist nu o sa ajung niciodata, exceptand faptul ca as putea deveni portar.

2. Dribling-urile pot ajunge la performanta doar daca incepi sa nu te mai teme ca vei da gres.Pentru asta, trebuie sa incepi cu ceva mic, insa totusi bun pentru a trece de cineva care este mai slab decat tine. Daca vrei, te poti antrena cu un prieten pentru ca dribling-urile sa fie mai bune. Insa tot ce conteaza este curajul de a nu mai da gres cand driblezi pe cineva happy

3. Emotiile vin din cauza ca te temi ca o sa fii ridiculizat de cineva mai mare.Dar nu trebuie sa te dai batut. Fii serios, astfel incat sa pari ca stii ce faci si nu te vei incurca.Trebuie sa fii decis cand faci o miscare si sa nu te dai batut cand pierzi. Astfel vei ajunge la castig.

Sper ca te-am ajutat.

| LanGooP a răspuns (pentru Mario502):

Ba copile, de-ti trag o palma te refuza 3 spitale. De ce mi-ai luat ma mesajul? Poate vrei o palma sa iti fac fata vanata.