| AimeZ a întrebat:

Am o problema. In aceasta intrebare ma adresez tututor celor care au cunostinte la bataie. Uite cum sta treaba, la scoala, pe strada, cand ma joc toti se iau de mine, ma injura si ma poreclesc. Nu pot sa comentez la ei ca ma bat... cine imi poate da si mie niste sfaturi sa-i snopesc pe aia? sau macar sa ma apar, stiu ca bataia nu este buna, dar este prea bataie de joc. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Nicky29 a răspuns:

Frate nu stiu ce sa iti zic fa asa daca ai curaj si o sa vezi ca intr-o luna de zile nu o sa te mai bata nimeni : Du-te la aia care te enerveaza si dai in ei fara nici un motiv batete cu ei cand dau in tine chiar daca sunt multi nu renunta dai in ei.Fa treaba asta de fiecare data cand ai ocazia sa te bati cu cineva cu timpu vei reusi sa bati pe cineva daca nu renunti.Adopta diferite strategii lovestei in urmatoarele zone : gat sau plex sau sub barba.Incearca sa dai in ei pana nu mai poti sa te ridici tu de jos sau ei.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Fii atent aici. Iti iei niste prieteni cu tine (ca martori decat) si te bagi in joaca (nu sari la bataie sau altele, stai cuminte ca de obicei) si can te iau la omor ia-ti 2-3 palme si fugi. Du-te la ai tai si zi-le ca ai fost batut, sa depuna plangere penala pentru loviri si alte violente pe numele indivizilor si sa afauge certif medico legal la plangere + ca ai martori. Si cand o sa primeasca aia citatie de chemare in judecata se fac blanzi ca mieluseii. Tu poti retrage plangerea oricand pana la hotararea definitiva a instantei. Si frica de o bagi in ei, nu o bagi aparandu-te

| Soldier92 a răspuns:

Ma, daca sunt multi nu te poti bate cu toti odata dar pe toti da. Asteapta-i seara la intuneric la colt de strada cu 2/3 prieteni de ai tai si ii dai si tu bataie si asa procedezi cu toti pana se potolesc. Azi il bati pe unu, peste 2/3 zile pe altu. Si sa vezi ce mielusei o sa devina.

| robytzu96 a răspuns:

Fa ca mine, ii lasi impace, nu ii bagi in seama, iar daca pana la urma vin si te lovesc, fara frica te ridici la ei happy Daca esti de unu singur si se pun mai multi pe tine, dai unde apuci happy la nimereala, o sa vada ca ai tupeu si nu o sa se mai ia de tine! Gen dale o palma (peste fata), un pumn in stomachappy

| fg0503 a răspuns:

Cand recurgi la violenta deja esti cel care pierde. Nu-i baga in seama sau fa-te ca nu iti pasa ori razi si tu de ei. happy

| AimeZ explică:

Ma refeream la cateva miscari. sau altceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru AimeZ):

Cati ani ai de pui asemenea intrebari?

| Florentin_Daniel_1997 a răspuns:

Cel mai bine te duci e cam 80-100 ron pe luna "abonamentu" la o sala de box carate si tot asa si inveti acolo ce si cum sa faci sa te aperi...ai sa vezi ca in 2 luni cel mult nu o sa mai stea treaba asa... daca te duci la box sa nu spui prin sala ca tu ai venit sa faci ca sa te bati pe strada ca zbori instantaneu (asta am patit eu)