| QuertyQuestions a întrebat:

As dori sa va intreb ceva. Fac sala de 1 luna aproape, eu de obicei fiind sedentar, dar inainte de a face sala puteam face flotari in mod normal, nu multe deoarece nu puteam, dar le faceam fara durere. Azi am incercat sa fac flotari si ce e ciudat e ca ma dor ligamentele de la maini, dar nu de la antebrat, acolo unde se conecteaza bratul cu corpul, unde incep sa se formeze muschii pectorali. Multumesc aniticipat de ajutor.

3 răspunsuri:
| QuertyQuestions explică:

( Am uitat sa pun intrebarea big grin ) Vreo idee de ce ma doare dintr-odata? Exercitii fizice prea intense oare? Sau faptul ca sunt majoritar sedentar? As dori un raspuns mai amanuntit daca se poate va rog.

| RAY a răspuns (pentru QuertyQuestions):

Cand faci sport se aduna un acid lactic ala da dureri, el se aduna in muschi si causeaza ferba musculara da sa stii ca cu cat faci mai mult sport cu atat isi va trece mai mult, cate kg ai slabit?

| QuertyQuestions explică (pentru RAY):

Nu prea am slabit, dimpotriva m-am ingrasat, stiu ca asta e datorata faptului ca grasimea se inlocuieste cu masa musculara, si de acid lactic stiam ca provoaca febra musculara, dar pe mine nu ma durea constant, ma durea doar cand incercam sa fac o flotare sau cand incordam ma durea putin in rest nimic.