| RaZvY01 a întrebat:

as vrea niste sfaturi de la unii care practica ce vreau sa intreb.

Vreau sa ma apuc de sala am 15 ani si 2 luni 1.89-1.90 si 89kg, e bine sa fac sala de pe acum? Adica is format, bratu il am cat de cat, si vreau de 3 ori pe sapt sa ma duc e indicat?

AM PRIMIT CATEVA SFATURI DAR VREAU SA VAD SI PAREREA VOASTRA.

RPETE, nu sa raspunda toti amatorii, cei care practica sport.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei tu neaparat de la 15 ani? Esti inca in creste cel mai probabil pustiule, apuca-te ca mine la 16 tot este ceva, dar ma rog fiecare cum stie mai bine, oricum sincer ti-o zic, am 1.82, mai puteam creste inca 7-8 cm garantat, deoarece taicamio ma intrece cu 5 cm, iar maicamea este sub mine cu 1 cm, mi-a zis antrenorul prima data cand am facut prima sedinta cum s-ar spune, vezi ce iti opreste cresterea, am inceput sa iau niste bsn-uri si niste proteine cu gainere ceva pe acolo, ma facuseram in 3 luni bine, dar de crescut, adios amigos, si acum sunt de 4 ani la sala si se simte, 39 in brat la cald, 36 la rece, este ceva.

| SiLaS a răspuns:

Da,eu iti recomand sa te duci la sala dar sa faci numai cardio, atat.

| Vladut650 a răspuns:

Da e bine sa te apuci de sala de acum. Eu fac sport de la 7 ani, si nu am probleme cu inailtimea.

| ivanhoe a răspuns:

La inaltimea si la greutatea ta, nu vad ce ti-ar dauna.