| RaZvY01 a întrebat:

as vrea niste sfaturi de la unii care practica ce vreau sa intreb.
Vreau sa ma apuc de sala am 15ani si 2 luni 1.90 si 89kg, e bine sa fac sala de pe acum? Si daca da vreau sa stiu cum sa procedez, ca vreau sa merg 3 zile pe saptamana ce sa fac si in cat timp se vad rezultatele.

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Da, este bine sa faci sala de acum. E bine de 3 ori pe saptamana. Rezultate se vor vedea dupa ani de zile, muschii nu se pun intr-o luna.

5 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Încearcă să-ți pui alimentația la punct să mai slăbești.

| paulmicutz a răspuns:

Nu este bine de facut la varsta ta sala, pentru ca iti opreste din crestere. Pui multa presiune pe coloana cand ai sa faci si nu ai sa mai cresti, indicat ar fi pe la 18 ani cand oasele nu mai cresc. Bafta

| Vladut650 a răspuns (pentru paulmicutz):

Te rog eu daca nu ai nici cea mai mica legatura cu sportul numai da sfaturi. De ce nu este bine sa faca sala acum? El la 15 ani are 1.90 si tu ii zici ca ii opreste din crestere? Eu fac sport de la 7 ani, acum am 17, si nu, nu mi-a oprit sala cresterea. Ba chiar din contra. Eu la 15 ani aveam 1.65-1.66 si am evitat exercitiile gen genuflexiuni cu bara. dar el are 1.90, despre ce vorbm?

| paulmicutz a răspuns (pentru Vladut650):

OF, ma mir ca s-a trezit numai unu de-al de tine. Bine fie cum zici tu ca sa dormi linistit in seara asta. Inca un lucru incearca sa nu mai visezi cu ochii deschisi ca nu iti face bine.

| Vladut650 a răspuns (pentru paulmicutz):

Eu visez cu ochii deschisi? Cand faceam eu sport tu alergai in picioare pe sub masa. Tampenile care le scrii cum ca sportul ti-ar oprii cresterea sunt aberatii de copil mic. Cine te aude chiar te crede. + ca omul are 1.90.