| adEeCr7 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cum dau efect (curba) unei mingi de fotbal! Pas cu pas! dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| thefastalex a răspuns:

In primul rand nu dai in centrul mingi...dai cum ar veni pe langa pentru a zgaria mingea si asa prinde efect...

11 răspunsuri:
| Habsen a răspuns:

Deci man.iti explic cum o prind eu cu efect si imi reuseste tot timpul.incearca sa dai cu varful in minge doare sa nu nimeresti centrul migii.trebuuie sa nimeresti pe o parte a mingii si atunci ea va avea efect.incearca pana reusesti!

| thefastalex a răspuns (pentru Habsen):

Mare spitalau esti.....Deyu du-te si invata fotbal si apoi vorbeste.
Apropo cati ani ai? Eu invat baieti sa nu dea cu spitul in minge...

| XD_Daryusz_1997 a răspuns:

Deci in primul rand nu dai in minge(centrul mingii)dai pe langa minge sa o zgarii si prinde efect.

| xAlecs a răspuns:

Trebuie sa dai cu interiorul pentru ca mingea sa se duca cu efect. happy

| thefastalex a răspuns:

Fac fotball in campionatul junior D din maramures....pentru ca mingea sa prinda efect o lovesti cu interiorul sau cu exteriorul...

| adEeCr7 explică (pentru thefastalex):

Mi-as dori un raspuns concret! in ce punct trebuie sa o lovesc si cum! multumesc oricum ca te-ai straduit! big hug

| thefastalex a răspuns (pentru adEeCr7):

In primul rand nu dai in centrul mingi...dai cum ar veni pe langa pentru a zgaria mingea si asa prinde efect...

| SSJ202 a răspuns:

Eu pentru ca mingea sa i-a efect o lovesc cu latul.Acum na depinde cum o lovesti.Incearca sa vezi asa.

| adEeCr7 explică (pentru SSJ202):

Cu interiorul stiu asta big grin dar unde o lovesc tongue pe centru? pe dreapta stanga? Daca imi reuseste iti dau fundita puppy dog eyes!

| adEeCr7 explică:

Apropo big grin imi puteti spune unde trebuie sa lovesc minge ca ea sa se duca cu efect! pe centru? stanga? big grin o tai pe partea dreapta?![in cazul in care sunt dreptaci]

| LuCi82820 a răspuns (pentru adEeCr7):

Eu dau cu siretul si imi iasa efectul ala curbat

| Dumitra_Bogdan_1979 a răspuns:

Trebuie sa lovesti mingea dar nu in mijloc trebuie sa lovesti cu interiorul sau cu exteriorul incearca si o sa reusesti