| Bogdan_Bă_1998 a întrebat:

când eram mai mic de înălțime adică undeva pe la 1.50 eram gras. Am făcut înot, m.am înălțat și acum am 1.93 asta intr-un an de zile, și acum nu pot zice ca sunt slab. Dar de atunci mi-au apărut peste tot vergeturi cum as putea sa scap de ele? Nici la piscina nu pot sa merg. nicăieri unde sa.mi arat corpul sad pe burta e cel mai rau. U

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Uite ce am gasit pentru tine:
http://www.perfecte.ro/diet-health/uite-cum-poti-scapa-de-vergeturi.html

Sora mea avea vergeturi. La fel, s-a inaltat intr-un timp incredibil de scurt, insa ea nu facea sport. Si acum par cat de cat vizibile, insa nu ca acum catva ani.
Iti propun totusi sa treci pe o alimentatie sanatoasa (fara fast-food, nimic prajit), multa apa (vezi cam cat ar trebui sa consumi pentru varsta, inaltimea si greutatea ta corporala - apa joaca un rol esential in elasticitatea pielii).
Si iesi. Lasa la o parte aspectul. Ce vei face? Vei ramane in casa cativa ani doar pentru ca ai vergeturi? Lasa asta! Bucura-te de viata asa cum e ea. Chestiile astea vor trece, in timp.
Eu in locul tau as veni cu niste povesti trasnet ca sa justific semnele mele :) (dar asta sunt doar eu)

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat