| Max_David_1994 a întrebat:

Cum pot sa dau cu Latul, Siretul etc... in mingea de fotbal?
Eu dau cu spitul si dau foarte tare, dar toti imi spun ca de ce nu dau cu latul sau siretul.
Cand vreau sa dau cu latul, imi vine tot spitul.

Dau FUNDA! B|

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Daca esti dreptaci, intoarce piciorul spre partea dreapta in momentul in care ai mingea la picior... iar ca sa dai cu siretul, baga piciorul sub minge si tine spitul (taranu') spre pamant atunci cand iti vine mingea.

5 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Spitu e cel mai tare laughing). Si cu mine aveau treaba cand sutam cu spitu. Cu latu dadeam pasele mai ales spre interior iar cu siretul dadeam da mai rar ca la fotbalul in sala ca acolo megeam cand o prindeai cu siretu o ridicai de atingea tavanu. Am batut la penalty-uri cu spitu si am bagat gol de mai multe ori cand astia cu care jucam trageau cu latu si dadeau pe langa sau in brate la portar. Sugestia mea e sa joci cum iti cade tie bine. happy

| Daniellllll1 a răspuns:

Altu' care da cu spitu'?rolling on the floor
Cum adica iti vine sa dai cu spitu',ok,iti vine, dar..., nu esti controlat sa dai cu partea aia, dai cu latu', siretu'

| Max_David_1994 explică (pentru Daniellllll1):

rolling on the floor Nu pot sa dau cu latul, iar daca dau, dau fooaarte rau. Si odata am si cazut rolling on the floor

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Max_David_1994):

Daca vrei sa dai in forta dai cu siretul, si eu cand eram mic, trageam ca retardatu cu latu', puneam foarte multa forta in picior, si ma miram cum se ducea doar 15 m rolling on the floor, cu latu... dai pasele, centrarile, si tragi la poarta plasat cam la asta te ajuta latul

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Max_David_1994):

Mergi cu prietenii la fotbal si exerseaza ce ti-am spus, aaa bagi siretul sub minge ca sa mearga pe sus, daca vrei in forta dai cu siretul pe la jumatate circumferintei, piciorul sa-ti fie putin pe orizontala ...bafta,doar cu niste sfaturi nu inveti sa fii mai bun.