| Legend123 a întrebat:

deci eu am 88 kg si 1.81 inaltimea..sunt putin grasut (cu vreo 6 kg peste greutatea normala)..nu prea se vede asa de tare grasimea dar eu ma simt un pic grasut..si as vrea vara asta sa ajung cam pe la 83-84 kg.bun, deci eu mi-am facut un program pe fiecare zi : la 9:00 - mananc niste biscuiti/un iaurt, la 10:30 ma duc la alergat+mers pe jos o jumatate de ora, la ora 11 mananc un ou cu niste cascaval sau ceva de genul, la ora 14:30 mai mananc ceva gen un sandiwch, la ora 3 fac sport (exercitii fizice:flotari,ridicari, geno-flexiuni, abdomene etc.) timp de 30 de minute (aproximativ 30 din fiecare exercitiu), la ora 4 mai iau o gustare gen un biscuite, o feliuta de ciocolata mica, iar la ora 18:00 iau masa de seara gatita. piept de pui, legume pe gratar..chestii de genul. bine inteles eu consum foarte mult pepene (nu cred ca ma afecteaza cu ceva..mananc cam jumatate de pepene pe zi laughing ). ce spuneti de program? ceva modificari pentru a ma ajuta mai mult cu slabirea? happy

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Hmm, elimină ciocolata, măi. laughing Chiar dacă ai luat doar o feliuţă mică, şi acea feliuţă contează! În rest mi se pare un program okay. happy Apropo, încearcă să numai mănânci pâine. Seara, mănâncă fără pâine. Iar dimineaţa, înainte să iei o gustare, mai fă timp de 10 minute flotări, geno flexiuni...O seară faină!

5 răspunsuri:
| Legend123 explică:

Am uitat sa mentionez ca paine mananc doar neagra. si ma gandeam cam la 3-4 feliute pe fiecare zi

| Zazy a răspuns:

Multumesc pentru fundita!

| alin100 a răspuns:

Programul este bun daca nu iti depasesti necasarul caloric.Calculeaza-ti necesrul caloric de pe siteul acestahttp://www.fitness-scandinavia.ro/ro/calculator.Dupa ce ti-ai calculat necearul caloric, iti verifici alimentatia, astfel incat sa fii in deficit caloric cu vreo 300 de kclaorii. Daca este bine, insemna ca alimentatia este buna si vei slabi.Numarul caloriilor le vezi pe ambalajul alimentelor sau de siteul acestahttp://calorii.oneden.com/,si sa faci cardio eu iti recomand HIIThttps://www.youtube.com/watch?v=S5zUUvxzUvk.Salut

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Iti sugerez sa ti regim disociat. Ti o saptamana da o saptamana nu. Si in saptamana in care nu ti sa manaci decent, fara paine, fara dulciuri. Exemplu:
Luni: mananci doar fructe
Marti:doar carne de pui fara mustar, sare sau paine
Miercuri : lactate
Joi: Doar orez
Vineri: Fructe
Treaba e sa mananci acelasi aliment, sa nu mananci diversificat. Incearca si o sa vezi. Daca faci si miscare dai un kilogram pe zi. Tatal meu a ajuns de la 108 la 97 in 4 saptamani. Bafta!

| Legend123 explică (pentru JayLuckyLuciano):

Nu pot sa mananc asa. o sa imi numar numarul de calorii. mi-am calculat numarul de calorii si trebuie sa consum maxim 2400 de calorii pe zi (ceea ce imi este usor) + sport o sa slabesc cam 1kg pe saptamana happy ceea ce ma ajuta foarte mult. oricum multumesc de sfaturi..chiar nu pot sa tin dieta aceea, e prea grea