| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de sala si am inceput un program pentru lucrarea muschiilor.Eu luni fac biceps si piept,marti triceps-spate,miercuri antebrat-umeri, iar vineri si sambata abdomene.Cum vi se pare programul?

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Luni biceps si marti spate?

Cine te-a invatat prostia asta?

intre spate si biceps lasi 1-2 zile. La fel intre piept si triceps.

Mai documenteaza-te si tu.

| Marianutzu a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok,multumesc ca mi-ai spus. Puteai sa folosesti un limbaj mai adecvatwinking Este adevarat, nu m-am documentat, dar nu puteai sa-mi spui frumos?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marianutzu):

Ti-am spus foarte frumos.

intre piept si triceps ( si intre spate si biceps ) lasi 1-2 zile pauza.

daca luni faci piept+biceps si vrei sa faci spate+triceps, atunci spate+triceps faci miercuri sau joi ( de preferat joi ).

| Marianutzu a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok,am sa tin cont de sfatul tauwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marianutzu):

Http://culturism.ro/forum/antrenament-culturism

Pune mana si citeste, asta e un sport unde trebuie sa citesti MULT despre corpul uman, despre cum actioneaza unele grupe la antrenamentul altora, despre stimularea testosteronului si tot asa.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Este ok! E bine ca iti lucrezi fiecare grupa musculara intr-o zi. Muschii au nevoie de timp pentru a se dezvolta.
Combina exercitiile de la sala cu o dieta sanatoasa, si nu uita sa bei multa apa, cel putin 2 litri, si vei ajunge cat de curand la rezultatele dorite!
Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru PiatrăAscuțită):

Da, e extrem de ok, ce sa spun.

1. picioare nu face deloc ( antrenament de COCALAR )
2. luni biceps si marti spate...

E unul din cele mai PROASTE antrenamente vazute vreodata.

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok,asa o fi.
I-am dat doar un sfat din punctul meu de vedere,ca e rau,ca e bun, el considera asta. Nu il obliga nimeni sa tina cont de sfatul meu, corect?
Ti-am vazut raspunsurile si la alte intrebari legate de dezvoltarea musculara optima si mi-am dat seama ca te pricepi la acest sport mai bine decat cei ce dau sfaturi aici, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te legi de fiecare sfat "gresit" in opinia ta, ca sa zic asa...
Numai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PiatrăAscuțită):

Orice sfat gresit din care rezulta un program gresit e bine sa fie corectat.

Am vazut destui care au facut sala cu programe "gresite" in urma sfaturilor "gresite" primite si care dupa 5 ani au ramas tot niste firavi, asa ca au ajuns sa-si injecteze steroizi, ca le-a intrat in cap ca altfel nu pun muschi.