| Mihai250 a întrebat:

merita sa iau proteine cam o luna - doua si apoi sa fac fara proteine.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. nu poti "fara proteine", ca se gasesc in mancare, deci ZILNIC iei proteine

2. tu vrei sa spui "suplimente cu proteine", astea se merita doar daca nu mananci mult...

3. 1-2 luni = FIX NIMIC, rezultatele se vad in ANI DE ZILE, fa-ti obiective pe termen lung ( gen 3-4 ani ).

| BogdantheDreamer a răspuns:

Natural este cel mai sanatos si ai cu ce te mandri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Proteine = natural

| ubox7007 a răspuns:

Cosmin86 a zis totul perfect big grin, tot ce iti pot spune eu e sa mananci carne/oua, cat mai bio crescut animalul sau daca nu poti sa ai carne zilnic si alimente care contin vitamina c, vitamina c e buna la toate big grin, mai ales acuma ca vine iarna.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu merita! Ideal e sa ai un aport de proteine adecvat pe tot parcursul vietii. Daca tu o sa iei proteine o luna-doua sunt sanse mari sa nu se vada mare lucru, iar daca se vede o sa pierzi din rezultat cand le lasi. Natural inseamna sa le iei din alimente, dar e greu sa iei concentratie mare...