| Alex1Neymar a întrebat:

Sper la acesta intrebare sa ma ajute Cosmin86 happy. Vreau sa am forta cit mai mare ce trebuie sa maninc sa si cind?
si ce trebuie sa fachappy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Sa mananci mult, proteine si carbo la fiecare din cele 4-5 mese zilnice, chiar 6 mese.

Antrenament de forta : greutati maximale, repetari putine, serii putine, antrenamente putine.

Antrenamentul meu de forta e de 4 sedinte pe sapt :

1. zi de tras ( spate-biceps-antebrat ) :

- tractiuni intr-o mana asistate ( sau static hold intr-o mana )
- ramat cu gantera sau la scripete cu rolling thunderu
- tractiuni pentru biceps cu discuri legate de mine

- frog stand : serii de 1 minut

La fiecare sa nu pot face peste 3-4 repetari ( pot peste, maresc greutatea )

2. zi de impins :

- flotari din stand in maini ( sau intr-o mana cu greutate aditionala )
- stat in maini
- impins inclinat cu gantere
- flotari la paralele

L-sit : 5 serii de 1 minut ca la frog stand

3. zi de picioare :

- genuflexiuni intr-un picior
- genuflexiuni cu haltera pe umeri
- fandari cu gantere
- impins la presa

4. zi de skandenberg : 45-50 de minute skandenberg cu oameni mai tari ca mine, pe o singura tehnica ( ori top-roll, ori hook, ori side, etc. ), doar inainte de concurs combin 2-3 tehnici la acelasi antrenament.

Cam asta e, fa 4 exercitii maxim / antrenament, 3 serii / exercitiu si greutati cat sa poti face 3-4 repetari maxim. Pauze de 3-4 minute intre serii ( chiar 5 daca nu esti refacut ).

3 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Ca sa ai forta mai mare trebuie masa musculara! pentru acumulare de masa musculara e nevoie de 4-5 mese pe zi bogate in proteine, minim 8 ore de odihna, si antreanament bine pus la punct!

| Alex1Neymar explică (pentru florynmondialul):

Vreai sa-ti dau la 2, 3 rs funda?

| florynmondialul a răspuns (pentru Alex1Neymar):

In primul rand eu nu raspund pentru funda ta penala! eu dau sfaturi pentru ca vreau sa ajut nu pentru funda!