| WalterWhite a întrebat:

Vreau sa ma ingras vreo 10 kg. Ce ar trebuie sa maninc? Cu ce alimente te ingrasi mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne cu grasime, multa paine, cartofi, si mananca de 5-6 ori pe zi daca potiwinking funda?

14 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu exagerea cu mancarea, daca mananci un camion de mancare intr-o zi asta nu inseamna ca te vei ingrasa instant. Depinde foarte mult de metabolismul tau. Sunt persoane care pur si simplu nu se ingrasa oricat/orice ar manca.

| Deenissa a răspuns:

Ce ciudat de obicei oamenii incearca sa slabeasca.laughing Pai mananca paine,ciocolata,dulciuri,smantana,cartofi prajiti, bea sucuri carbogazoase, manaca prajeli.Si tot asa.
Succes!

| Ady3835 a răspuns (pentru Deenissa):

Cu prajelile nu sunt de acord. Iti fac rau la ficat oricat de slab ai fii si nici sucurile carbowinking

| Deenissa a răspuns (pentru Ady3835):

Soarta.Fiecare e liber sa scrie ce vrea!winking

| justagirl2 a răspuns:

Salut. nu te lua dupa anumite pers care iti "recomanda" prajeli, fast food sau alte tampenii de genu' asta daca nu vrei sa te imbolnavesti de diabet, sau mai stiu eu ce. mai bine ia niste vitamine care iti dau pofta de mancare, mananca mai des, seara mai tarziu, si citeste cu atentie si sfaturile andreei stancu. esti probabil una din persoanele care oricat ar manca arde grasimile f repede. (cam asa e fratemiu). multa santate

| st3fDub a răspuns:

Sall...daca vrei sa te ingrasi rapid ia proteine,nu ma refer la proteinele din alimente, ma refer la alea sub forma de prafuri pe care le gasesti la plafar, gen protein vanilla la 800g sau ceva pe baza de creatina pure creatine la 600g, dar sunt scumpe si pot sa produca diferite dereglari.Mai bine ia cate o lingura plina cu miere in fiecare dimineata pe stomacul gol si in cursul zilei amesteca intr-un castronel cativa mieji de nuca cu miere, in maxim o luna o sa vezi rezultate.Manaca bine, sanatos si dormi mult.Baftawinking

| FantasyAngel a răspuns:

Hmm pai uite... eu sunt slaba de felul meu dar am pus cateva kg pe mine din urmatoarea chestie : mancam in fiecare zi cate 2 snikersuri plus mancare multa...chestia e ca atunci cand vrei sa te ingrasi trebuie sa aduni peste 1000 de kalori pe zi asa ca 2 snikersuri mici au vreo 500 de kalori si daca bagi si mancare pentru ca alea nu tin de foame ajungi la nr kaloriilor

| hartex100 a răspuns:

Fast Food baga tare

| StancuAndreea1994 a răspuns:

Dulciuri!

| StancuAndreea1994 a răspuns:

Cerealele cu continut ridicat de calorii sunt cele consistente. Daca cutia de cereale pare grea cand o ridici, esti pe calea cea buna. Alege cerealele cu nuci si seminte sau fructe confiate. Creste numarul de calorii consumate cu aceste cereale adaugand lapte, nuci, seminte, unt sau banane la micul dejun. Fructele confiate si sucurile 100% naturale au mai multe calorii decat fructele proaspete. Fructele consistente cum ar fi banana si papaya au mai multe calorii decat pepenele care este zemos.
Folositi fructe uscate, cerealele si suc natural de fructe la prepararea bauturilor usoare. Daca aceste sucuri te baloneaza, incearca sa le consumi intre mese mai degraba, decat impreuna cu alimentele.
La salate indicat este sa folosesti ulei de masline si sa adaugi nuci, seminte, boabe de fasole, avocado, branza cu continut scazut de grasimi, masline.
Mazarea, cartofii dulci sau porumbul, au mai multe calorii decat celelalte legume asa ca adauga-le, langa celelalte legume sarace in calorii, atunci cand pregatesti o salata. Consuma paste din cereale si orez brun, iar la sandwish-uri poti folosi paine graham.
Pentru a mari numarul caloriilor poti creste si dimensiunea portiei de mancare pe care o consumi in mod normal decat sa te bazezi pe alimente mai putin sanatoase, pline de gasimi.
Budinca cu continut scazut de grasimi, briosele cu cacao sau iaurtul pot fi considerate deserturi sanatoase. Incearca sa inabusi fructe uscate cu suc de cereale si scortisoara, amesteca-le cu iaurt si astfel vei obtine un desert delicios.
Cheia pentru a creste in greutate in mod sanatos este sa consumi gustari sanatoase. Poti consuma aceste gustari intre mese si inainte de a merge la culcare, cu un obiectiv de 6 mese pe zi. Daca esti una dintre acele persoane care poate sta mai mult timp fara sa manance, iti poti seta telefonul pentru a te anunta cand este timpul pentru o noua masa sau o noua gustare.
Un shake de proteine, un bol cu lapte, cereale si fructe confiate, nuci, seminte sau un sandwish, sunt variantele ideale pentru o gustare sanatoasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StancuAndreea1994):

Cat ti-a luat sa scrii? :devil)

| grayWolf a răspuns:

Grasimi,carbohidrati, dulciuri. carne de porc,carnati, cartofi,unt,lactate, paine, produse de patiserie, prajituri,bomboane, sucuri artificiale (cola, fanta, etc). bineinteles ajuta la ingrasare si daca reduci efortul zilnic la minim si nu faci sport.

| hotdogies a răspuns:

Dulciuriii... prajeli... etc

| laurmafiotul a răspuns:

Pentru casa ingrasi trebuie sa mananci carne multa si slanina bors maliga tot ce vrei da sa fie carnivor