| BogdanFnky a întrebat:

Salut tutoror! Am 16 ani, 70kg si 1.80 cm. Fac sala de 1 luna, si am luat WPI, care mi s.au terminat, asa ca ma gandeam sa incep cu GFX-8. Mai mentionez ca la WPI foloseam si 20-30g de dextroza si 5g creatina inainte de antrenament, si 20g dupa antrenament. Daca trec la GFX, nu este tot aceeasi compozitie? Sau GFX-ul mai contine si aminoacizi.? Sau daca considerati ca nu sunt bune, as dori parerea voastra catre alte tipuri de proteine, care sa contina mai multi aminoacizi.
P.S : si sa nu depaseasca 120-140 lei
Si inca ceva, cei care nu cunoasteti, va rog sa nu va dati cu parerea aiurea. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

GFX-ul era bun,nu stiu acum cum este,dar poti incerca nu este o problema,nu le mai combina pe toate cu creatina,rezultatele aduse se vor sterge daca iei o perioada lunga de timp(ma refer la creatina),si nu este aceeasi compozitie,ainoacizii contin toate proteinele, pentru ca ei sunt baza proteinelor, dar unele contin un tip de aminoacid intr-un procentaj mai mare decat celelalte, daca vrei ceva cu aminoacizi mai multi, ea pur si simplu bcaa, sau aminoacizi. Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

| BogdanFnky explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Creatina nu iau multa, momentan sunt in faza de mentinere si iau 8-10g de Cre Anabol de.a lungul zilei. ( dimineata in combinatie cu 6 albuse si 3 galbenuse crude + lapte + 25g dextroza ) inainte de antrenament si dupa, si in zilele de refacere intre mese. Se vad rezultatele big grin dar as vrea sa mai completez si cu niste Aminoacizi sau BCAA ( care ar fi mai bune pentru mine ) si sa fie si cat de cat ieftine..sa nu depaseasca suma de 40 lei...( Momentan folosesc Cre Anabol + WPI ( de la pro nutrition ) + dextroza. Nu vreau sa grabesc cresterea, dar din moment ce nu iau steroizi sau tiribulus sau alte chestii, nu vad de ce mi-as forta varsta happy Vreau doar sa arat ca la varsta mea big grin