| skat a întrebat:

vara asta vreau sa ma apuc de sala.Am 15 ani si 55kg si vreau sa iau proteine nu steroizi ceva care sa NU dauneze.Vreau sa arat mai bine,, ce ati zice sa iau pentru a pune muschi. FUNDAA

Răspuns Câştigător
| TudorMontana a răspuns:

A face muschi nenatural inseamna complet altceva:
1. Nu exista pastile cu proteine, de obicei le cumperi sub forma de prafuri.
2. A lua prafuri proteice este ''natural'', ca doar nu iei steroizi anabolizanti

11 răspunsuri:
| Pacquiao a răspuns:

Salut happy Este bine daca vrei sa arati mai bine,dar te sfatuiesc sa nu iei steroizi ca nu sunt buni deloc! Vrei sa ai un corp fain, natural? Fai TRACTIUNI la greu, ABDOMENE, BRICEGE, FLOTARI(pentru forta maxima) si plus ce mai faci la sala happy Dar nu uita:fara steroizi!winking Sper ca te-am ajutat happy

| skat explică (pentru Pacquiao):

Dar cu proteine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Serios? forta maxima de la flotari?

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Pacquiao a răspuns (pentru Cosmin86):

Flotarile nu ajuta la forta maxima, dar ajuta la forta happy TRACTIUNILE ajuta la FORTA MAXIMA!winking M-am exprimat gresit. Vroiam sa spun ca tractiunile ajuta la dobandirea fortei maxime happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Tractiunile si flotarile lucreaza MUSCHI DIFERITI.

Forta maxima o dobandesti cu ORICE exercitiu unde NU POTI peste 2-3 repetari.

Gen tractiuni, daca vrei forta maxima, legi discuri de tine. DAR faci "forta maxima"doar la cateva grupe de muschi.

| Pacquiao a răspuns (pentru skat):

Proteinele sunt foarte bune!winking Dar sa le iei din alimente,in special carne,lapte,oua, branza, fasole, etc happy Sa nu iei ''pastile'' pentru ca nu sunt bune, crede-ma! Fara o alimentatie bogata in proteine nu faci nimic.Eu prefer sa fac ''muschi'' natural, ceea ce iti recomand si tie happy Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Evident ca acum iar ABEREZI.

"Sa nu iei ''pastile'' pentru ca nu sunt bune", proteinele ca supliment sunt sub forma de praf.

Arata-mi UNA SINGURA sub forma de pastila.

| TudorMontana a răspuns (pentru Pacquiao):

A face muschi nenatural inseamna complet altceva:
1. Nu exista pastile cu proteine, de obicei le cumperi sub forma de prafuri.
2. A lua prafuri proteice este ''natural'', ca doar nu iei steroizi anabolizanti

| AndreyFsk a răspuns:

Lucrezi regulat si trebuie sa ai o alimentate bogata in proteine(oua, carne, lapte etc. )

| GeneralR15 a răspuns:

Munceste pentru muschi, daca iei "proteine" nu te ajuta prea mult, dauneaza

| TudorMontana a răspuns (pentru GeneralR15):

Daca iei proteine nu te prea ajuta? Proteinele sunt ESENTIALE in dezvoltarea masei musculare, vi si tu si iti dai cu parerea, auzi la el, PROTEINELE ''DAUNEAZA'', tu te gandesti putin inate sa dai un raspuns? Daca nu esti in domeniu macar taci si nu ii da sfaturi proaste.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeneralR15):

Serios? dauneaza?

vrei sa fie VEGETARIAN? ( proteine = carne, peste, branza, oua, etc. ).

DE CAND dauneaza sa mananci carne, branza, oua?

Pun pariu ca tu mananci zilnic carne, dar altora le spui ca dauneaza.

Copil mic...