| Madutzuuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Salut vreau niste exercitii pentru a da burta jos happy
Si mai vreau sa stiu cate kg ar trebui sa am la inaltimea de 1.95

10 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Esti mai inalt ca mine, eu am 1.90 si 88 kg.
Eu zic ca ar trebui sa ai in jur de 90-95.
Exercitii ca sa dai burta jos sunt exercitiile cardio.
15-20 de minute pe zi de alergat, inot sau mers pe bicicleta si slabesti.
Degeaba te chinui cu abdomenele ca nu slabesti.
Ce greutate ai acum in prezent?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Madutzuuuuuuuuuuuuuuuu):

Pai la 1.95 ar trebui sa te mai ingrasi nu sa mai slabesti.
La 1.95 si 75 kg esti destul de slabut.
Greutatea ta ideala ar fi undeva pe la 85-90 kg

| Molecula a răspuns:

Abdomene, dar in afara de asta, apuca-te de alergat, se slabeste calumea din alergat..., la 1.95 ar trebui sa ai in jur de 85 kg

| Scremer a răspuns:

Ca sa dai burta jos du-te si alearga si nu mai manca seara dupa ora 6 sau 7 (mai indicat 6) si nu manca multe prajeli si din astea (Adica FASTFOOD TAIEL JOS) si incearca sa mananci de 3 ori pe zi si cat mai sanatos fara prajeli gen cartofi prajiti sau nu manca foarte multa paine ca ingrasa si berea mai ingreasa mult (1 bere = 1 cat o paine mare)

Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Scremer):

Indicat de cine? de idiotii care cred ca au habar de nutritie?

| TheCrisLv20 a răspuns:

Daca ai 100 kg de muschi ii perfect. la inaltimea ta 85 kg (de dorit muschi)

| o3oDYAo3o a răspuns:

Daca esti baiat teoretic poti sa ai 95kg dar de preferat ar fi sa ai in jur de 85...multe abdomene si flotari! laughing) Poti sa faci si genoflextiuni si tot soiul dar cel mai bine e sa mergi la sala.