| zedrix a întrebat:

Vreau sa fac si eu niste patratele(am dar se vad greu)
Si vreau sa fac si piept vreau muschi.
Ce imi recomandati?
Inafara de sala? ce trebuie sa mai fac pentru muschi
fundita

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Pratica un sport. Mergi la bazinul de inot si formeaza-ti o dieta corespunzatoare, bogata in proteine si carbohidrati.Intre cateva lungimi de bazine e bine sa te hidratezi cu un energizant si, eventual cu o banana. In rest... proti lucra individual acasa, cu ganeterle,, facand abdomene, flotari, alergari. Ti-ar prinde bine pentru piept si o minge medicinala, pe care o poti de pilda arunca si prinde, din pozitia "culcat". Bafta multa! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru a răspuns (pentru deundecumpar):

Daca nu stiai, si nu ma idnoiesc de asta, exista geluri proteice, care se adauga in energizante. Inainte sa vorbesti, mai intereseaza-te si tu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexandru):

Geluri proteice? piept cu minge medicinala?

tu chiar nu ai nicio treaba cu sportul, nu?

| Alexandru a răspuns (pentru Cosmin86):

Din pacate pentru tine, nu ai dreptate. Am practucat natatia 3 ani si asta era regimul pe care il urmam. El cand a pus intrebarea s-a referit la alte activitati decat sala. Gelurile proteice scad cantitatea de glucide din energizant. Una este regimul antrenamentului la sala si alta regimul de antrenament dintr-un sport. Sala nu are nicio treaba cu sportul. Sunt doua lucruri total diferite. Vrei sa iti dau un regim alimentar al uni sportiv, sa vezi ce contine? Ia pune tu mana si cauta si ai sa vezi ce gasesti pe acolo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexandru):

Eu fac sala de 4 ani si am mai avut 2 ani de kickboxing, asa ca stiu ce sa mananc

sigur ai vrut sa spui "geluri proteice" si nu "concentrate sau shake-uri proteice"?

p.s. : el a zis muschi, muschi pui la sala, nu la natatie sau altele, ce vrea el e o aberatie

| Alexandru a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma rog, si pe mine m-a derutat intrebarea lui. Eu sala nu am facut ci doar natatie. Am inteles din intrebarea sa ca vrea o alta activitate in afara celei practicata la sala. Cat despre gelurile proteice ele sunt consumate de sportivii de performanta si sunt indicate pentru dietele tip semafor : rosu- carne de vita, galben - orez si lactate si verde - salate vegetale. Shake-uri proteice am consumat o scurta perioada de timp. Ceea ce ii spuneam, nu ii spuneam din perspectiva celui care merge la sala ci celui care a practicat natatia! happy

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fara sala nu ai cum daca n-ai echipament acasa ( echipametn NU inseamna gantere si haltera, inseamna banci reglabile, suport pentru genuflexiuni, banca de impins, bari de tractiuni, scripeti, etc. ).

Si muschi NU inseamna piept, inseamna tot corpul ( piept, spate, umeri, brate, picioare, abdomen )

Esti doar un copil mic si firav, care vrea si el muschi fara sala, nu?

| zedrix explică (pentru Cosmin86):

Nu

| Cosmin86 a răspuns (pentru zedrix):

Bine, du-te si fa abdomene si flotari si viseaza sa faci muschi asa rolling on the floor

| Wehes a răspuns (pentru zedrix):

Cand ti se da un sfat corect si bun tu ii raspunzi cu ''Nu''? De ce ai mai pus intrebarea?
Cu niste amarate de gantere nu pui tu muschi ma baiatu...
Daca faci piept lasa-te si apuca-te de jocuri de strategie.
Lucrezi tot corpul nu 1 grupa - 2.