| intrebaciosul2003 a întrebat:

Salutari. Pentru cei ce au facut sala muschi abdomene de rupeau vreau sa ca intreb cum as putea sa fiu mai robust. Adica am patratele am piept fac cate 20-30 flotari zilnic si nu devin robust. Am 1.80 si cam apropape 70kg. Deja ma ingrijorez... cresc prea mult in inaltime de la un timp.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai:

1. de ce faci zilnic? Muschii cresc in zilele de pauza.

Daca luni faci flotari, pana lunea urmatoare NU mai faci flotari ( sau alte ex. pentru piept ), faci alte grupe ( spate, umeri, biceps, etc. )

2. abdomenele sunt inutile... doar copiii mici fac abdomene

Pentru muschi:

- antrenament cu greutati MARI si repetari PUTINE
- multa mancare
- multa odihna