| doiaruxxx a întrebat:

Vreau sa pun ceva muschi pe mine dar fara proteine sau steroizi si nici nu am sala in apropiere. Puteti sa ma ajutati cu exercitii pe care pot sa le fac acasa si sa dea rezultate cat mai repede

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, nuci, migdale.

Tu vrei sa pui muschi stand nemancat?

Si legat de muschi "acasa" = aberatie de COPII MICI SI FIRAVI.

Vrei muschi acasa => ramai firav.
Simplu.

| lpavel a răspuns:

E ca si cum ai zice : ajutati-ma sa cresc repede in inaltime inca 20 de cm... big grin

| Dintrebare a răspuns:

Daca vrei sa faci muschi trebuie sa faci exercitii de forta. Trebuie sa mergi la o sala de forta, unde sunt aparate speciale. Acasa, in cel mai bun caz poti face niste abdomene si niste exercitii cu ganterele

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dintrebare):

Exercitii de forta + MULTA mancare bogata in proteine.

Nu pui muschi mancand ca un om normal, 3 mese pe zi

| LimonadaBaa a răspuns:

Daca n-ai sala in apropiere, scrir pe yt "street workout" si fa exercitii de acolo.Muschi repede nu ai cum sa faci.

| dreeionut a răspuns:

Https://www.youtube.com/channel/UCNAjjkbNbaVeH4o617fTC4g

ai pe canalul asta pentru aproape toate grupele de muschi, nu trebuie sa le faci corect din prima fa cate poti dupa un timp le vei face corect pe toate, in cazul in care vei repeta zilnic, vei munci din greu. fara vointa si munca nu vei avea rezultate. nu iti va creste masa la fel cum ar creste la sala.dar daca esti plat iti va da o forma frumoasa si un pic de masa. app sunt o multime de tutoriale de genu l pe youtube foloseste ti capul putin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dreeionut):

De ce "zilnic" cand muschii cresc in zilele de pauza?

alt copil mic...

| dreeionut a răspuns (pentru Cosmin86):

Cand mergi la sala si muncesti cu adevarat atunci faci pausa, nu la exercitii usoare cum sunt astea, poti face pauza la inceput 2 zile ca vei avea febra cu siguranta.

| Stirbescu_Tudor_1989 a răspuns:

Flotari ( cu bătăi din palme daca poti ), abdomene, genoflexiuni si alergare ( astea sunt ex de baza ). Poti face si tractiuni daca ai o bara prin apropiere happy. Rezultatele nu vor apărea imediat, dar in timp se va vedea difernta. Încearcă sa faci seara/dimineata 50 de abdomene si 20-30 de flotari ( sau mai multe daca poti ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stirbescu_Tudor_1989):

Serios? Alea sunt ex de baza?

Si sa faca DIMINEATA, cand esti in stare CATABOLICA?

Exercitii de muschi faci dupa 2-3 mese CONSISTENTE ( din cele 5 mese consistente pe zi ).

Esti doar un COPIL MIC SI FIRAV care isi da si el cu parerea, nu?