| GioglovanA a întrebat:

Ce exercitii sunt bune pentru incheietura mainii?

Răspuns Câştigător
| onishu a răspuns:

-flexia si extensia pumnului cu gantera, cu bara
-flexia pumnului in lateral (stanga si dreapta) cu un maner de gantera reglabila incarcata doar la un capat
-atarnarea unei greutati de o sfoara pe care o atarni de fiecare deget in parte, flexie, extensie
-infasurarea pe un ax a unei sfori de care este legata o greutate (cu ambele maini, miscandu-le doar din incheietura); pronatie si supinatie

4 răspunsuri:
| BilaDorel a răspuns:

Laba.

| LaYeR a răspuns (pentru BilaDorel):

Asta-i tarelaughing

| eusicumine_4355 a răspuns (pentru BilaDorel):

Cum am vazut intrebarea asta ma jur ca ma gandeam la acelasi raspuns ca tine

| BilaDorel a răspuns:

Na, acu' serios, inchide pumnu' si roteste-l de la incheietura. Pune si-o fasa elastica la ea si cam gata. A, da-te si cu niste bengay sau ceva in genu' daca ai prin casa.