Întrebare recomandată | Acaikus a întrebat:

O intrebare pentru pasioniatii culturismului. Pentru a ma lati in spate (mai exact aripioarele) ce exercitii as putea face in afara de tractiuni?

Răspuns Câştigător
| 95Cosmin a răspuns:

Fa tractiuni dar cu palmele spre tine, adauga greucate astfel incat sa faci vreo 5 repetari, te urci sus cu ajutor si dupa incerci sa opui rezistenta in timp ce te lasi incet jos.
Ai mai putea face indreptari, alea te ajuta sa iti dezvolti tot spatele, sau ai putea face barbell rows (cauta pe youtube) sunt foarte bune pentru spate. Spor / bafta.

| Acaikus explică (pentru 95Cosmin):

Am inceput sa fac indreptari iar Barbell rows este ramatul cu haltera... Sincer pe acesta nu l-am incercat l-am facut numai la aparat. Am sa incerc mersi! big grin

4 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-spate.html

Care crezi ca iti convine, acel exercitiu faci

| eleaveyou a răspuns:

Fa tractiuni si nu te mai plange.

| Acaikus explică (pentru eleaveyou):

Da stiu, probabil n-am nici motivatia necesara dar nu-ti doresc sa faci un exercitiu din obligatiewinking