| xXNikeXx a întrebat:

Salutare TPU incepe scoala in septembrie si vreau sa am si eu patratele (vreau sa mentionez ca am trecut la liceu eu sunt de la tara si ma voi duce la liceu la oras ) imi puteti daca pot incepe sa fac acest program de antrenamente :

luni:8 abs (dimineata) marti nimic, miecuri iar 8 abs s.a din 2 in 2 zile doar 8 abs e bine? vreau sa mentionez ca nu stiu nici de alimente sa consum sa nu spuneti piept de pui sau mai stiu eu ce ca nu imi permit in fiecare zi sau sa iau pastile, ori cu gantere ca nu am nimic de sport vrerau sa fac acasa toate exercitilehappy vreau sa mai precizez ca am 13 ani jum 1, 69 si 55 kg este bine?

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Pentru vârsta ta cred că ai o greutate normală. Aceasta trebuie să varieze între 55 şi 72 de kilograme.

| Mikhtarian a răspuns:

Esti de la tara? Perfect!
Iesi frumusel afara, ca este frumos.
Fa treaba prin curte, pana obosesti.
8 abs? Glumesti?
Un instructor mi-a spus : Fa cate poti, nu exista limita, fa pana numai poti.

| RAY a răspuns (pentru Mikhtarian):

Tu stii cat de bine te simnti cand numai poti e incredibil asa bine eu unu ma simt

| nicoalusoby a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu un specialis in domeniu du-te la o sala si intreaba un antrenor. Singur nu vei reusi sa faci patratele pana la toamna.

| eueueueueue a răspuns:

Du-te la sala ca vad ca ai inaltimea si greutatea perfecte pentru sala.

| Kate99 a răspuns:

Daca faci chestia asta doar ca sa impresionezi, sa stii ca nu functioneaza. Eu, de exemplu, urasc patratelele.

| Hiraani a răspuns:

Ziceai ca ai trecut la liceu dar totusi ai 13 ani thinking dubioslaughing

| xXNikeXx explică (pentru Hiraani):

Sunt cls 1 de la 5 ani jum laughing

| maria9888 a răspuns:

Ai putea sa combini sportul cu niste pastile ( proteine) pentru rezultate mai bune. daca nu trebuie facut muult sport daca vrei ca pana in septembrie sa ai patratele( cu toate ca mi se pare gen misiune imposibila intr-un timp atat de scurt si doar cu 8 abs). eu ti-as recomanda sa faci sala sau daca nu poti sa si alergi cu abdomenul incordaat in fiecare dimineata, sa cauti pe internet nish exercitii special pentru abdomen si sa faci pana obosesti serios si mancare cat mai natural cu multe proteine( poti cauta alimenta bogate in proteine pe net si iti legi tu ceva) ..Bafta si sporwinking