| vladv26 a întrebat:

Stie cineva cum poti srunca msi tare cu oina? Cum poti arunca mai departe? Trebuie sa o dai cu bolta? Trebuie sa o dai drept si cu viteza? Astept un raspuns de la cineva care se pricepe!

2 răspunsuri:
| saftaiiustin a răspuns:

Arunci la un unghi de 45 grade fata de sol
E si un stil anume de aruncat care te ajuta dar e greu de descris

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Trebuie sa apreciezi bine unghiul fata de sol...nu e naaparat de 45 de grade, totusi trebuie sa arunci cat mai sus(sper ca se intelege ca spre fata).De asemenea intre brat si antebrat sa ai intotdeauna un unghi de 90 de grade.Pe mine ma mai ajuta sa fac vreo 4-5 pasi inapoi ca apoi sa o arunc din viteza! Funda?