| Tekashi69 a întrebat:

Urmand dieta keto, DAR pe schema "low carb, high fat, HIGH PROTEIN", cumva organismul va transforma proteina in carbohidrati?

3 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

Pentru acea dietă ai nevoie de un stomac antrenat. Uite cum faci să te poți apuca în 2 luni. : la micul dejun adăugă de preferat un mezel de casă. La prânz încearcă un sfert din farfurie de pește afumat. Un somon. Mâine adăuga pui la prânz, săptămâna viitoare niște porc cam jumătate de farfurie. Apoi redu cantitatea cu un sfert, apoi iar aproape o farfurie de carne. Apoi te poți apuca de dietă. Atențiune și în timpul dietei și a antrenamentului, corpul tău nepregătit va cauza mici erori cu mersul la toaletă gen flatulenţă, diaree, constipație

| Tekashi69 explică (pentru Justme32):

Frate, am întrebat dacă multă proteină se va transforma in carbo când sunt în keto, pentru că de obicei nu se mănâncă multă proteină în tipul ăsta de dietă, nu am întrebat ce să mănânc...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tekashi69):

Cum dracu sa se transforme in carbo? NICIODATA proteina nu se transforma in carbo sau invers. Proteina este descompusa in aminoacizii din care e compusa si apoi sunt procesati de organism.