| laviflower a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. MIe imi place sa joc handbal dar mie nu imi da nimeni pase.Sunt sigura ca asi da gol darcum sa fac sa imi dea si mie pase? Sunt destul de inalta.

9 răspunsuri:
| Micutu23 a răspuns:

Handbalul ca si alt sport de echipa se bazeaza pe "Team Work". Daca ceilalti nu vor sa-ti paseze inseamna ca sunt individualisti cred ca prin a fi "one-man team" pot demonstra ca sunt buni. Nu e adevarat. Acum nu stiu unde sau cum joci handball. Daca e la scoala vorbeste cu profesorul de educatie fizica. Sa va faca el echipele. Daca sunte-ti suficienti puteti juca voi intre voi. Asa se poate forma o echipa inchegata si puteti participa la competiile care se desfasoara intre scoli. Cel putin pe vremea cand jucam eu asa se proceda.
Daca in schimb practici sportul pentru performanta intereseaza-te daca e o echipa de handball in oras la tine. Du-te acolo roaga pe cineva sa iti dea o sansa sa dai o selectie pentru a intra in lot.
Odata intrata iti garantez ca nu vei mai aveam probleme de genul asta.
Cat despre intrebarea ta, raspunsul nu ti-l poate da nimeni. Pentru ca nu prea ai ce face. Important e ca tu sa continui sa joci bine atat cat ai mingea la tine. Dar asta nu inseamna sa procedezi si tu la fel ca ei. Adica cand prinzi mingea sa fie numai a ta.
Demonstreaza-le ca jocul de pase in meciul de handball e foarte important. Si doar asa puteti deveni o echipa buna. Inaltimea nu conteaza foarte mult in handball. Poate doar daca esti portar. Ca pivot trebuie in schimb sa fii mai mic. ca sa te poti strecura in apararea adversa si sa inscrii pe sub mainile adversarilor.
Important e ca tu sa continui sa joci... sa incerci sa devii din ce in ce mai buna.

| Micutu23 a răspuns:

Atunci propune-i sa jucati intre voi. Spune-i ca asa veti invata cum se joaca si ca asa va poate ajuta sa va dezvolte jocul de echipa.

| deadyo a răspuns:

Spunele sa ati dea si tie pase si nu te lasa mai prejos stiu cum e sa nu ati dea pase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm nu am mai vazut problema asta...incearca sa te imprietenesti bine de tot cu coechipierele tale si o sa primestiwinking

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Daca te pricepi mai mult ca ele, alearga repede spre poarta si cand esti libera spune-le sa-ti dea pasa sa dai la poarta repede sa marchezi. Crede-ma stiu cum e sa ai colege naspa care nu stiu sa joace si nici nu vorstraight face Pana la urma nu prea ar trebui sa-ti pese de jocul de la scoala. Daca iti place mult sa joci handball du-te la o echipa, niciodata nu e prea tarziuhappy.

| laviflower explică:

Nu noi jucam la scoala dar nu prea e handbal.Adica noi inercam sa dam in poarta si sa aparam minges de alta echipa.O si profesorul de ed fizica vede tot ce facem dar nu ia masuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Alinu7 a răspuns:

Fa si tu niste faze bune, primesti mingea pac o fenta ceva pasa sa vada ca te implici!

| ali17 a răspuns:

Trebuie. sa demonstrezi
Fi activa in joc si cand ajungi fata in fata cu adversaru sari in sus daca ici ca esti inalta si dai peste... si vei avea multe sanse de gol. sper ca te-am ajutat