| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de fotbal, am 17 ani, se mai poate? Chiar vreau, am vazut ca un fotbalist celebru s-a apucat de fotbal la 17 ani, dar nu mai tin minte care.Va rog sa-mi raspundeti si va multumesc. Dar e adevarat ca trebuie sa incepi de jos, adica nu ma pot duce la orice echipa?

11 răspunsuri:
| XutZu1997 a răspuns:

Daca ai talent...se poate

| VBC7 a răspuns:

Ai reușit pana la urma?

| emmyiulian a răspuns:

Daca ai talent si conditie fizica incat sa nu cazi dupa 20 min de joc te ia si steaua daca ai potential. eu unu nu am sansa sa joc la o echipa adevarata, eu fac parte dintr-o localitate din iasi si aici este echipa orasului insa este ca sa fie, nu se vrea promovare, nu se platesc jucatorii si normal ca nu sunt motivat sa joc, mie antrenorul mi-a zis ca e pacat de mine, am potential, viteza, tehnica, gandire in joc cea ce iti trebuie pentru a face performanta in acest sport dar asta este, probabil daca ma nasteam in Bucuresti eram cineva, mult succes in continuarewinking!

| dragonuaka47 a răspuns:

Poti sa te duci la orice echipa dar daca nai mai facut nu o sa treci de probe,te poti apuca dar depinde ce pozitie ai vrea sa joci, portar te sfatuiesc sa nu e cel mai greu post, du-te la o echipa mai mica joaca acolo cam un an pana inveti apoi poti incerca la o echipa mai buna

| AlexAlex_2025 a răspuns:

Deci,bineinteles ca te poti apuca dar trebuie sa fi foarte munctior de 10 ori mai mult decat viitorii tai colegi pe care ai vei avea la echipa, trebuie sa ai si putin talent.Cu munca si cu putin noroc... poti reusi

| Adelin_1656 a răspuns:

Nu te poti duce la orice echipa din prima. Dar o sa gasesti una care o sa te accepte, si daca ai talent si putin noroc, experienta chiar si la partide jucate intre prieteni, o sa ai cateva portite deschise. Bafta!

| Marioo_4857 a răspuns:

Pai totul depinde de tine, daca ati place fotbalul cu adevarat poti deveni si celebru hulioo de la CFR Cluj a anceput cariera de fotbalist la 19 ani si acum e mare fotbalist. Ati trebuie an primul rand vointa si an al doilea rand bani

| Ady_Ady_1999 a răspuns:

Nu mai poti pentru ca e prea tarziu

| cristina1983 a răspuns (pentru Ady_Ady_1999):

Nu mai este poti sa in cepi sa joci ca eu tot am in ceput sa joc fotbal 19 ani

| golo a răspuns:

Da, sigur că se poate, deoarece Juan Emanuel Culio, care a trecut pe la CFR Cluj (acum la Galatasaray SK), la el acasă, în Argentina s-a apucat de jucat fotbal la 19 sau 20 de ani (până atunci a fost zidar).

| Clau_Clau_Claudiu_1989 a răspuns:

Caut si eu o echipa de fotbal am 29 de ani si sunt dispus sa incep de jos cine mar vrea sa ma caute