| Constantin_Radu_1994 a întrebat:

Vreau sa slabesc sa dau jos din aripioare si din burta. Daca am 1, 84 si 72 de kg este bine? Vreau totusi sa imi dati niste sfaturi bune, iau in calcul si alergarea si am si gantere. daca mi-ati arata niste videoclipuri de pe youtube bune pentru slabit.

Răspuns Câştigător
| anonim238907 a răspuns:

Pai depinde de ce crezi tu. Eu am 13 ani si am 1, 86 - 59kg. Daca tu crezi ca ai burta prea mare inseamna ca trebuie sa slabesti, ca sa slabesti trebuie sa faci miscare, tu ai zis ca ai gantere si ca alergi nu e destul... trebuie sa ti si un regim sau ceva, ca sa slabesti mai repede. Daca vrei sa slabesti prin miscare uite aici :
http://www.youtube.com/watch?v=k8AMC2HssMw

8 răspunsuri:
| WholeWorldTeam a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa faci sala. :) Eu in general nu am probleme cu greutatea, decat ca am un pic de burta.Am sa imi comand un aparat de la top- shop sa vad daca da rezultate.Iti las si tie linkul, poate te intereseaza : http://www.top-shop.ro/fitness_sport/mini_turbo.html

| Constantin_Radu_1994 explică (pentru WholeWorldTeam):

Degeaba comanzi, nu este bun. Vorba aia Dumnezeu îţi dă, dar nu-ţi bagă şi-n traistă.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru Constantin_Radu_1994):

Eu o sa incerc sa vad.Incercarea moarte n-are.

| Constantin_Radu_1994 explică (pentru WholeWorldTeam):

Iti urez succes

| AnonymousTPU007 a răspuns:

E perfect.Eu am 1, 81- 61 kg si toti spun ca sunt slablaughing

| Psihedelic777 a răspuns:

Eu consider ca ai greutatea potrivita dar daca insisti http://www.youtube.com/watch?v=k8AMC2HssMw

| KM3 a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

Aici iti poti calcula daca inaltimea iti corespunde cu greutatea(conform indicelor de masa corporala)

O zi buna!

| tavy06 a răspuns:

Daca esti baiat si ai 1, 84 trebuie sa ai 84 kg si daca esti fata si ai 1, 84 trebuie sa ai 74 kg.winking