| Anonymusx a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi ca sa pun masa pe mine, in special pe piept si brate. Fac kickbox de aproape 3 luni, cu 3 antrenamente pe saptamana, antrenamente intense in care scot tot ce am mai bun din mine, se vad rezultate, am facut un pic de piept, pe brate se vede cel mai bun, s-au definit umerii, tricepsul si tot. Dar vreau sa pun masa pe piept, sa se mareasca, sa se vada forma aia de piept. Eu sunt destul de slab, am 62 kg la 1, 75, si se vad rezultate, dar vreau sa se vada pieptul asa definit, sa se vada clar diferenta intre abdomen si piept din profil. Eu fac in fiecare seara flotari, de cam 2 luni, antrenorul mi-a spus ca trebuie sa mananc mult, un prieten care arata exact cum as vrea eu, cu brate, piept si toate frumoase, definite, nu grasime, mi-a recomandat aminoacizi fiindca cica mi-ar da energie si imi ofera proteinele pe care nu le pot lua din alimentatie decat daca as manca anumite feluri de mancare zilnic, feluri pe care nu le pot manca zilnic. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ori faci kick box, ori culturism...

| Anonymusx explică (pentru express11):

Fac kickbox si am 3 antrenamente intense pe saptamana, si eu pe langa acele antrenamente mai trag de mine si la sala, fiindca avem si sala de forta.