| ZyzZe a întrebat:

Am 17 ani si 70 la 1.80. Imi doresc sa cresc in masa adica sa iau un gainer. Sunt constient ca pun si grasime. Ma duc de 5 ori pe saptamana la sala si am destul timp de antrenament. Vreau sfaturi despre o alimentatie buna in paralel cu gainerul si daca fac cardio zi de zi pot creste lafel de repede dar sa pun cat mai putin tesut adipos?. Si sfaturi despre program. Avand mult timp si mergand de luni pana vineri. Luni : biceps triceps. Marti picioare abdomen. Miercuri spate piept joi umeri antebrat si vineri iar spate si piept. Pana acum am facut fara si vad niste rezultate. Specificand ca la inceput am fost obsedat de brate si inca sunt. am ramas in urma cu pieptul si spatele... pana acum am luat milk and egg. Multunesc anticipat

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Miercuri spate si piept la acelasi antrenament? Asta inseamna sa stai 2 ore la sala...

Cine te-a invatat sa-ti faci un program atat de prost?

Cand faci piept ca lumea, 3-4 zile ai febra musculara si nu mai poti face nimic.

p.s. : piept si spate le antrenezi MAI DES => progreseaza MAI LENT.

In sportul asta, mai mult = MAI PROST.

Documenteaza-te, faci greseli tipice de incepator.

| kiri11 a răspuns:

Poate aici imi da cineva sfaturi despre produsul Formexplode? Din cele citite pare a fi foarte bun. Vreau sa-l fac cadou.

| ZyzZe explică:

Da mi si mie un sfat de program. si sa mi raspunzi la intrebarea aia cu cardio daca iau gainer. mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZyzZe):

Da si tu reply pe mesaj, sa primesc si eu notificare ca ai raspuns...

http://www.culturism.ro/......amana.html

E un program bun de incepatori.

Combinatia merge foarte bine, spatele fiind o grupa mare, e normal sa-i dedici un antrenament DOAR LUI. Pieptul il poti combina cu biceps.

In general la sala stai 60 de minute, daca stai peste, te antrenezi prost ( pauze prea mari, exercitii prea usoare, etc. ).

Poti lua un gainer fara probleme, DAR sa fie un gainer FARA ZAHAR ( gen ON seriouss mass ).

Multe gainere ( in special cele romanesti ), au 50 % zahar...

| ZyzZe explică:

Am mai vb cu cate cineva si mi au spus ca ar fi mai bine sa evit gainerul daca nu e unul bun. deocamdata am buget de gfx 8 sau milk and egg pe o luna. Care crezi ca ar fi mai bun

| ZyzZe explică:

Sunt pe aplicatie si nu pot da reply.