| Schnitzel a întrebat:

A incercat cineva experienta "lucid dreaming"? Cum e? Vreau raspunsuri din propria experienta, nu de pe net

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Intreaba-i p-aia care dorm ca iepurii, cu ochii deschisi.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Am incercat mai de mult si am reusit dar nu exact cum am vrut a durat cam 3 saptamani. Am reusit in modul acesta: inainte sa dorm ma gandeam ca am sa visez iar cand ma trezeam incercam cat de repede sa imi amintesc visele cu fiecare mic detaliu si sa le repet in minte iar dupa 3 saptamani treptat am inceput sa imi dau seama ca visez dar aveam un control foarte mic asupra viselor ( puteam sa vorbesc iar persoanele din vis imi confirmau ca visez)

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Da, poti sa te orientezi catre binaural beats sau alte tipuri de sunete.

◕ Sunt multe, pe net, daca nu gasesti contacteaza-ma.

◕ Experienta e unica, vei fi practic teleportat in lumea ta proprie, unde nimeni si nimic nu te va deranja.

◕ Sa te gandesti in general la lucruri pozitive, altfel realitatea din vis se poate transforma in cosmar.

◕ Bafta.

| DeeaDelirata a răspuns:

Eu am incercat! La mine n-a fost mare branza.Pe bune, dar i-am dat fratelui meu de 12 ani, nu i-am zis ce e.Si a inceput sa rada, sa inrosit la fata, jur.Si zicea ca aude apa, si cai straight faceSi tot mai voia dupaia.Alta fata a zis ca-i da panica, dar fetei aleia i-am spus ce e, deci se poate sa fi mintit...

| SabbSunshine a răspuns:

Mie mi s-a intamplat fara sa vreau cand mi-am pus castile pe urechi ( de calculator) si ascultam muzica. Eu am vazut in fata un fel de Venom cu limba aia. laughing Ma speriasem, dar s-a schimbat ritmul melodiei de la lent la agresiv si m-am "trezit"