| Obertinschi_Larisa_1997 a întrebat:

Aș vrea să știu dacă funcționează protecția astrală. Am auzit de ea, și sunt foarte curioasă. Dacă funcționează, îmi puteți spune cum o faci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Anticreştin"e totul.
Zodiacul, meditaţia, ştiinţa, gândirea şi altele.
Cea mai uşoară şi folosită metodă de a obţine o proiecţie astrală e stând întins pe spate, uitându-te într-un punct fără a te gândi la nimic.
După câteva minute vei observa că te cuprinde o stare ciudată.
Corpul începe încet să paralizeze iar..mai încolo cred că şti şi tu.
Într-o perioadă mă fascina şi pe mine ezoterismul şi ideea de proiecţie astrală însă am renunţat treptat.
Experienţa astrală probabil că există, mulţi au avut experienţa asta prin practică şi perseverenţă, însă cel mai probabil nu e un plan real şi în niciun caz răspunsul irefutabil cu privire la viaţa după moarte.
Dacă aceasta există.
Părerea mea este că e o parte din psihicul uman.
Încă sunt multe de cercetat şi descoperit despre mintea umană.
Dar sigur, merită experienţa.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, se presupune ca functioneaza. Dar poate ar fi bine sa citesti un pic despre ea.

Este alegerea ta daca o faci. Personal nu cred ca are nimic de a face cu crestinismul (din raspunsul anterior)

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sunt povesti de adormit copii mici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da si nu tocmai pentru ca psihicul, poate iti d-a senzatia ca sinele e in afara corpului, practic functioneaza oarecum, dar e coordonata de creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Functioneaza si este abc-ul cunoasterii realitatii.
Mai sunt inca 6 niveluri deasupra celui astral unde accesul este permis in functie de nivelul de evolutie spirituala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti sa inveti cum poti face asta, si cunosti putina engleza, uite aici un link cu pasii ce trebuie sa ii urmezi.

http://www.wikihow.com/Perform-Astral-Projection

O zi placuta

| Deliiiia a răspuns:

Este,,proiectie" si din punctul meu de vedere e posibila. Se face prin meditatie si presupune un echilibru intre corpuri. Este considerata anti-crestina si nu iti recomand sa o practici. Oricum, sunt putine sanse sa-ti reuseasca.