| FathaAceea a întrebat:

Ajutati'ma si pe mine...
Deci...
Vreau si eu sa stiu cu ce viteza se deplaseaza:animalele[salbatice+domestice], mashinile etc.
Cel mai bun si folositor rasp primeshte funditSa+un :*

2 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Se deplaseza cu viteza melcului - melcul; cu viteza dansului - Baloo; cu viteza mica spre deloc - o gaina care se impiedica; cu viteza ilara - rasul...
Ei, ce zici, cum ma descurc?

| eugeniu_6685 a răspuns:

Pai vitezele de deplasare difera de la specie la specie, te referi la animale nu la mamifere.Campioni la viteza ar fi :ghepardul si soimul, inpicaj-peste 100 km pe ora.