| Stitch92 a întrebat:

Am auzit zilele trecute cum ca la Cernobil exista o biserica ce se afla sub nivelul alertei de radiatii, in jurul ei nivelul fiind ridicat. O explicatie logica?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biserica a fost facuta inainte de acea explozie, sunt persoane care au intrat in acel oras si nu au murit cancerul il primesti daca continui o perioada nu uita ca traiesc animale si nu au nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit, ca imi inchipui ca biserica aia are niste pereti de beton/ caramida seriosi cum au toate bisericile, ceea ce a facut ca in interior nivelul de radiatii sa fii destul de mic

| ErrorFound a răspuns:

De la cine ai auzit tu de asta? Intotdeauna, testeaza sursa.

| Stitch92 explică (pentru ErrorFound):

Un "crestinopat".

| ErrorFound a răspuns (pentru Stitch92):

Daca sursa nu-i buna, nici informatia nu-i buna. Asta ar fi explicatia logica.

| Bogdan2104 a răspuns (pentru Stitch92):

Si astia cu ce se ocupa, in afara ca se screm toata ziua sa scoata basme cu zane si unicorni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Exista Dumnezeu "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah, acolo a scuipat Iisus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatia logica e ca s-a inchis O tv-ul.

| Şaptepăcate a răspuns:

O fi fost tapetata cu plumb

| punkbuster9988 a răspuns:

Daca e o biserica veche exista o explicatie logica.In vremuri medievale la baza stalpilor sau coloanelor care sustineau cladirile se punea plumb deoarece e moale si permite alunecarea usoara si stabila a stalpilor/coloanelor in timpul unui cutremur. Daca biserica respectiva dateaza din acele vremuri e posibil ca aceasta sa fie explicatia.

| laur4ever a răspuns:

Sa stii ca la Cernobil nu mai exista multe radiatii si sa mai stii si ca in Cernobil mai traiesc acum aprox. 500 de locuitori.Un lucru amuzant este faptul ca acolo fix dupa 4 zile daca nu se intampla acest accident s-ar fi deschis un Parc de distractii si acolo sunt totusi aceleasi radiatii chiar si la inaltime, deci biserica aia nu poate fii sub nivelul alertei de radiatii, clar!