| anonim_4396 a întrebat:

Am avut niste stari ciudate. Ieri m-am trezit cu febra si greata ( n-am mancat aproape nimic)
De fiecare data dupa ce mancam ceva imi venea sa vomit.
Astazi mi-a trecut febra dar tot imi e putin greata daca manac ceva dulce. Ce pot sa am?

1 răspuns:
| Laiyla a răspuns:

Probabil doar ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine. Am vrut sa spun ca poate e gastroenterita, dar n-ai vomitat ci doar ai avut stari de greata. Bea niste apa cu putina lamaie cand ti se face greata, mananca la regim o saptamana, bea multa apa si vezi daca-ti trece. Daca nu, du-te la medic.